Investorom projektu je spoločnosť Forespo TT patriaca realitnému fondu Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky. Vlastní tu pozemky s rozlohou vyše sedemtisíc štvorcových metrov.

V areáli má vyrásť desať trojpodlažných domov, v každom má byť desať bytov. Na prízemí sú navrhnuté vstupné a skladovacie priestory, výťah a štyri bytové jednotky. Na prvom poschodí sú ďalšie štyri byty s terasami.

Na ustúpenom druhom poschodí majú byť dva byty s terasami. Byty v Rezidencii pri Kaštieli majú byť malometrážne s rozlohou od 41 do 59,4 štvorcového metra. V ponuke majú byť jednoizbové až trojizbové byty.

Pri kaštieli v Nitre má vyrásť sto bytov

Rezidencie pri Kaštieli v Nitre - Kyneku Zdroj: Bluhm Partner

V oplotenom areáli bude 117 parkovacích miest na teréne, príjazd je riešený z ulíc Hájska a Pri Kaštieli. Súčasťou projektu je aj detský klub s ihriskom. Areál má byť osvetlený LED svietidlami nabíjanými z fotovoltaických článkov.

Predbežný termín začiatku výstavby je jún budúceho roku s dokončením v decembri 2017. Celková investícia je odhadovaná na takmer 5,4 milióna eur. Autorom návrhu je architektonické štúdio Bluhm Partner.