Menšia bytovka pribudne blízko centra Bratislavy. Banskobystrická spoločnosť I.K.M. Reality - Staving spolu s ďalšími partnermi začala výstavbu 20-bytového objektu s polyfunkciou na Strážnickej ulici neďaleko Justičného paláca. Nadviaže tým na už vybudovaný susedný projekt na Moskovskej s charakteristickou tmavosivou fasádou.

Budova bude mať 6 poschodí, z čoho dve najvyššie budú ustúpené. Investor počíta najmä s dvoj- až päťizbovými bytmi s výmerou 58 až 160 m2. Ich cena podľa oficiálnej webstránky projektu dosiahne približne 3 400 eur/m2 vrátane DPH, čo je nad úrovňou viacerých rezidenčných projektov hlbšie v centre Bratislavy.

"Aktuálne je predaných 5 bytov," pre TRENDreality.sk približuje Pavel Fekiač, predseda predstavenstva I.K.M. Reality - Staving. Ku každému bytu patrí aj pivnica s výmerou 3 m2, k dispozícii budú aj podzemné garáže. Dve podlažia prinesú celkovo 72 státí, z čoho jedno je v ponuke za cenu necelých 30-tisíc eur.

Garáže poslúžia aj pre polyfunkciu na prízemí, ktorá vznikne na celkovej ploche približne 350 štvorcových metrov. Štvorec obchodu je na predaj za 2 400 eur. O obchodné priestory je podľa P. Fekiača zatiaľ väčší záujem než o byty.

Pri Justičnom paláci štvorec za 3 400 eur

Objekt svojou architektúrou i fasádou nadväzuje na susednú Moskovskú z dielne rovnakého investora. Tu vzniklo 26 bytov s ešte väčšou výmerou. Projekt dokončili v roku 2007, novostavbu na Strážnickej plánujú dostavať na jar 2012.

Investorom je spoločnosť Plural invest, s.r.o., v ktorej je okrem Banskobystričanov spoločníkom aj firma Roscop Inc. so sídlom v Spojených štátoch amerických. Ďalším spoločníkom je fyzická osoba.

I.K.M. Reality – Staving Banská Bystrica, a.s. vznikla ešte v roku 1997 a vybudovala viacero realitných projektov v rôznych segmentoch najmä v Banskej Bystrici a vo Zvolene, ale aj iných mestách. V Banskej Bystrici stavala napríklad viacero bytoviek na Belvederi.

Zobraziť Strážnická na väčšej mape

Vizualizácia - I.K.M.