„Ceny bytov sa líšia v závislosti od rôznych parametrov, ako je orientácia bytu, podlažie, dispozícia a podobne,“ hovorí Renáta Zaťková, marketingová manažérka YIT. Platnosť cien v predpredaji je podľa nej limitovaná do 18. augusta. Prepočet prináša priemerné cifry okolo 2 300 až 2 800 eur/m2 s DPH.

Napríklad trojizbový byt s výmerou 71 m2 s balkónom na treťom podlaží a pivničnou kobkou je v ponuke za 202-tisíc. Najmenšie jednoizbové jednotky s veľkosťou 36 štvorcov zasa začínajú na 89-tisíc eur a ich cena stúpa podľa podlažia. Predpredajový cenník, ktorý developer v týchto dňoch rozposiela predbežným záujemcom už vykazuje viac než 20 predaných bytov.

Ide o prvú etapu s celkovým počtom 133 bytov s výmerami od 36 po 91 m2. Vznikne 14 jednoizbových bytov, 55 dvojizbových, 56 trojizbových a 8 so štyrmi izbami. Developer čaká na vydanie stavebného povolenia, dokončenie úvodnej fázy predpokladá na leto 2017. Vznikne tu aj 138 parkovacích miest.

Poznáme ceny bytov v Steine, za štvorec zaplatíte vysoko nad 2-tisíc eur

Stein - ukážka z cenníku Zdroj: YIT

Celý komplex na rohu Legionárskej a Blumentálskej ulice počíta s vybudovaním 408 bytov v ôsmich objektoch a niekoľkých vchodoch a 585 parkovacích miest vo dvoch podzemných podlažiach. Najväčší bytový dom bude mať deväť podlaží a ležať pri parku na Kmeťovom námestí.

„Historická spilka patrí k administratívnej časti projektu a jej funkcia bude upresnená po dohode s krajským pamiatkovým úradom, ktorý dohliada na jej rekonštrukciu. Bude zachovaná ako prirodzený symbol lokality,“ informuje YIT. Ide o objekt, na ktorom bola kedysi medená strecha.

Stein sa cenami bytov podobá na najbližší konkurenčný projekt, ktorým je Blumental od spoločnosti Corwin Capital vyrastajúci medzi ulicami Mýtna a Radlinského. Naopak neďaleký komplex Pri mýte je výrazne lacnejší, nedávno tu spustili predaj druhej etapy.