Projekt s pracovným názvom Polyfunkčný komplex Dlhé diely má vyrásť na juhozápadnom okraji sídliska Dlhé diely. Areál je z juhu, východu a západu ohraničený provizórnou komunikáciou sprístupňujúcou záhradkársku lokalitu a zo severu zelenou plochou nadväzujúcu na Hlaváčikovu ulicu. Územie je dnes nevyužívané, pokryté náletovou drevinou.

Byty a apartmány

Komplex má byť tvorený tromi objektmi. Prvý objekt A má mať štyri nadzemné podlažia a má ponúknuť 16 dvojizbových, štyri trojizbové byty a štvoricu nebytových priestorov. Objekt B je rozdelený do dvoch sekcií, ktoré spolu prinesú spolu 12 bytov a 18 nebytových jednotiek.

Kým prvé dva objekty využívajú jedno podzemné podlažie pre účely parkoviska, tretí objekt má dve podzemné podlažia. Kým druhé slúži ako podzemná garáž, prvé podzemné bude vyhradené pre prenajímateľné priestory. Objekt C pritom v troch sekciách poskytne 20 nebytových priestorov.

Už tento rok

So stavebnými prácami by chcel investor začať v auguste tohto roka, projekt by mal byť hotový začiatkom roka 2020. Investor vyčíslil celkové náklady na realizáciu celého projektu na 11 miliónov eur s dodatkom, že výsledná suma sa môže líšiť od ceny stavebných prác.

Podnikateľ Kamarás to opäť skúsi v Bratislave, stavať chce na Dlhých dieloch

Polyfunkčný komplex Dlhé diely Zdroj: SPV Dlhé Diely

Investorom celého projektu je spoločnosť SPV Dlhé Diely, ktorá vlastní pozemky už takmer desať rokov. Jediným spoločníkom eseročky je podnikateľ Juraj Kamarás známy najmä vďaka podnikaniu s Ladislavom Krajňákom. Dvojica zbohatla v 90. rokoch na obchodoch VSŽ. Podnikatelia sa angažovali napríklad aj v SCP Ružomberok.

Obaja majú pritom skúsenosti aj s realitným trhom. Okrem podnikania v Prahe sa angažovali aj v Bratislave. Pozemky na Sliačskej a Mýtnej ulici predali, rovnako aj pozemok medzi nákupným centrom Eurovea a autobusovou stanicou.