Bytový dom A4 sa začne ešte tento rok stavať vedľa už rozostavaného retail parku Slnečnice Market, medzi plánovaným bulvárom a najväčším parkom v Slnečniciach. Tvoria ho dva bloky s jedným podzemným a ôsmimi nadzemnými podlažiami, z ktorých dve najvyššie sú ustúpené. Medzi nimi vznikne súkromný vnútroblok so zeleňou, detským ihriskom a športovými prvkami.

V ponuke prevládajú menšie byty – jednoizbových s výmerami od 25 štvorcových metrov je 81 a dvojizbových od 40 m2 je 87. Trojizbových bytov je v predaji 56, plochy sa začínajú pri 65 m2 a štvorizbových bytov vznikne 17 s výmerami od necelých 82 do takmer 112 m2.

Petržalské Slnečnice pridávajú ďalšiu bytovku v zóne Mesto

Slnečnice - zóna Mesto - pohľad na park Zdroj: Cresco Group

Ceny sa pohybujú od 58-tisíc do vyše 271-tisíc eur. Časť bytov je v predaji za uvádzacie ceny znížené o päť percent, v prepočte na štvorcový meter sa pohybujú okolo 1 900 eur. Regulárne ceny dosahujú od necelých dvoch tisícok po vyše 2 200 eur za štvorcový meter.

Dom A4 má plánované dokončenie koncom roka 2019. Už teraz Cresco dokončuje výstavbu prvej z trojice bytoviek A1 - A3, ktoré postupne začali vyrastať popri Panónskej ceste. Ďalšie dva objekty majú plánované dokončenie v treťom štvrťroku budúceho roka a začiatkom roka 2019.

Výstavba zóny Mesto sa začala na jar 2015. Spolu je v blokoch tvaru U so siedmimi až 12 podlažiami vyše tisíc bytov. Voľných na predaj je aktuálne ešte 163. Ďalších vyše 250 bytov je v ponuke v zóne Viladomy popri ceste na Jarovce.

Už túto jeseň je v pláne aj otvorenie retail parku Slnečnice Market, ktorého súčasťou bude okrem predajní Billa, Jysk, Planeo Elektro, 101 Drogerie, Super Zoo, Pepco, trafiky a lekárne aj voľnočasové centrum pre deti a farmárska tržnica s gastro prevádzkami.

Petržalské Slnečnice pridávajú ďalšiu bytovku v zóne Mesto

Slnečnice - zóna Mesto - pohľad na bulvár Zdroj: Cresco Group

Obchody a služby vzniknú aj v parteri bytových domov pozdĺž bulváru, ktorý postupne vzniká s dokončovaním budov medzi ich dvomi radmi. Park s rozlohou takmer tri hektáre sa začne budovať postupne, vždy prislúchajúca časť pri dokončení bytových domov A4 až A6.

„Slnečnice - zóna Mesto má ambíciu vytvoriť príjemné mestské prostredie. Centrálny bulvár s občianskou vybavenosťou tvorí jeho základnú os s pevnejšími blokmi na severe a voľnejšími otvorenými na juhu, ktoré ústia do najväčšieho parku v Slnečniciach,“ približuje urbanizmus zóny architekt Matej Grébert z ateliéru Compass.

Petržalské Slnečnice pridávajú ďalšiu bytovku v zóne Mesto

Slnečnice - zóna Mesto Zdroj: Cresco Group