Na začiatku bratislavskej Petržalky pribudol netradičný projekt. Petržalka City je začiatkom širšej výstavby pozdĺž Chorvátskeho ramena, svojou architektúrou z konkurenčných projektov vyčnieva.

Pri Rusovskej ceste vyrástlo na úvod 109 jednotiek, z čoho 93 je bytov a zvyšok tvoria mezonety na najvyšších poschodiach. Osemposchodový projekt je dnes podľa oficiálnej webstránky vypredaný na niečo viac než polovicu.

Priemerná cena za štvorcový meter presahuje 2 200 eur vrátane DPH, čo je na pomery Petržalky relatívne vyššia hodnota. V cene je štandard ako aj skladový priestor.

Na prízemí vznikli aj obchodné priestory pre menšie obchody a služby, svoju pobočku otvorila napríklad Prima banka. Parkovanie zabezpečujú dve podzemné podlažia, jedno státie stojí 14 950 eur.

Petržalka City skolaudovaná

Petržalka City (1) Zdroj: Philip Darázs

Vizualizácie sľubovali aj membrány dopĺňajúce fasádu, na ich montáži sa podľa portálu ASB.sk začína pracovať. Projekt začali stavať v roku 2011, predpokladaný termín dokončenia znel leto a jeseň tohto roka.

Skolaudovaná novostavba je len začiatkom rozsiahlej výstavby v tejto časti Petržalky. Budúci rok má naštartovať druhá etapa, v rámci ktorej developer počíta s apartmánovým i parkovacím domom, administratívou a obchodnou galériou. Neskôr chce rozvíjať park a centrálne námestie.

Petržalka City skolaudovaná

Petržalka City (3) Zdroj: Philip Darázs

Investorská spoločnosť je Petržalka City, a.s., kde figuruje Lentimex Development a Sollaris Developers, financuje ju Poštová banka. Autorom projektu je kancelária Bluhm Partner AG, s.r.o.

Mestská časť je v súčasnosti podľa viacerých prieskumov jedným z najatraktívnejších trhov, čo sa týka záujmu o byty a rýchlosť ich predaja. Do ponuky tento rok pribudla aj Rezidencia Draždiak, Petržalské Dvory, druhá etapa Slnečníc či Domino.