„V konaní o dodatočnom povolení tiež stavebníci predložili pôvodnú projektovú dokumentáciu, ktorá bola schvaľovaná aj v stavebnom konaní. Stavebný zákon tento postup vylučuje," cituje portál agentúry TASR z vyhlásenia obyvateľov k odvolaniu.
V dokumentácii podľa zástupkyne obyvateľov Moniky Volekovej dodatočne povoľovaná stavba takmer dvojnásobne prevyšuje stanovenú priemernú podlažnosť a nerešpektuje ani index podlažných plôch a index zastavaných plôch.
Obyvatelia Jasovskej ulice tiež napadli zmenu účelu stavby z nájomného bývania pre seniorov na apartmánové nebytové budovy na krátkodobé bývanie. Za nedostatočné považujú aj riešenie parkovania, keď počet predávaných miest je nižší ako počet bytov.
Súčasťou odvolania je svetlotechnický posudok, podľa ktorého stavba skráti v 11 bytoch čas slnečného žiarenia pod normou stanovený limit 1,5 hodiny.
Odstup objektu od bytovky na Jasovskej ulici je totiž podľa odvolania o dva metre menší, než požadovalo územné rozhodnutie. Developer to vysvetľoval rozporom medzi územným rozhodnutím požadujúcim odstup 18 metrov a stavebným povolením, kde sa chybou úradu dostal údaj 16 metrov a tvrdil, že stavajú podľa povolenia.
Po protestoch ľudí, ktorí po spustení výstavby zistili, že sa stavia bližšie pri ich dome, začiatkom roka stavebný úrad mestskej časti Petržalka zastavil výstavbu Domina a začal konanie o odstránení stavby s možnosťou dodatočného povolenia. Povolenie pre trojicu sedempodlažných domov s 90 bytmi napokon v júni vydal.