Vyrastú v piatich objektoch na rohu Račianskej a Škultétyho ulice v Novom Meste priamo vedľa prvej fázy. Budú mať identickú architektúru a verejnými priestormi taktiež nadviažu na susedné bytovky. Najvyššia, umiestnená priamo pri Račianskej, bude mať 12 podlaží, ostatné vyrastú najviac do výšky ôsmich.

Zloženie bytov v druhej fáze je podobné skoršej predstavenej. Výmery bytov siahajú od približne 45 po 110 štvorcových metrov. Ceny sa mierne zvyšovali, dnes sú na úrovni okolo 2 200 – 2 300 eur/m2 vrátane DPH za holobyt, kým predtým to bolo o sto eur menej. Najlacnejšie trojizbové byty stoja do 150-tisíc.

K tomu je ešte potrebné dokupiť parkovacie státie za 13 900 eur, k dvoj- a trojizbovým bytom jedno, k štvorizbovým dve. Z prvej etapy predstavenej vlani na jeseň je dnes predaných 91 bytov.

Penta spúšťa predaj dvesto bytov v druhej fáze Pri mýte

Pri mýte 2. fáza Zdroj: Penta Investments

„Chceme uzavrieť a sceliť územie čo najskôr, aby boli obyvatelia zo susedstva čo najmenej dotknutí výstavbou,“ hovorí Michal Padych, Business Development manažér z Penty. Termín štartu výstavby druhej etapy odhadujú na tretí kvartál tohto roka s dokončením do polovice roka 2017.

Developer na slávnostnom poklepaní základného kameňa odovzdal samospráve aj symbolický šek na 230-tisíc eur, na ktorom sa s mestskou časťou dohodol ešte pred tým, ako vlani odobrila projekt. „Každému investorovi hovoríme: prosím, buďte dobrým susedom. Vždy žiadame verejnú diskusiu,“ vysvetľuje Rudolf Kusý, starosta Nového Mesta.

Penta spúšťa predaj dvesto bytov v druhej fáze Pri mýte

Pri mýte 2. fáza Zdroj: Penta Investments

Peniaze sa podľa neho použili na rekonštrukciu škôlky, domova dôchodcov, renovácie predzáhradok a pripravené sú aj ďalšie projekty. Investor sa zároveň podľa starších informácií zaviazal do ďalších vyvolaných investícií, ako je rekonštrukcia okolitých ulíc či predĺženie Škultétyho cez Filiálku.

V rámci projektu Pri mýte sa pripravuje aj výstavba garážového domu pozdĺž Račianskej ulice, ktorý odfiltruje ruch z dopravnej tepny. Je súčasťou neskoršej výstavby zatiaľ bez konkrétnych termínov.

Komplex deviatich bytoviek s celkovým počtom 329 bytov je výsledkom úplnej zmeny pôvodného projektu známeho ako Slovany. Ten mal priniesť 42-podlažné veže prepojené architektonicky zaujímavým mostom v najvyššej časti. V dražbe sa však projektu napokon ujala Penta.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.