Nové pozemky na výstavba nakupovala Penta Real Estate v pražských Letňanoch. Vzhľadom na veľkosť územia je zrejmé, že v novej štvrti môže postaviť tisíce bytov. 

Pozemky sa nachádzajú medzi Tupolevovou a Kbelskou ulicou. Sú neďaleko miesta, kde má plány aj český premiér Andrej Babiš. Vybudovať tu chce vládnu štvrť.

Do novej štvrte má ísť metro

Na Tupolevovej ulici sa zároveň plánuje nová stanica metra. Dokončená by mohla byť do dvanástich rokov od prípadného schválenia. V tom prípade by sa z pozemkov uprostred polí stala lukratívna lokalita.

Penta plánuje investovať do novej štvrte, podľa informácií denníka E15, takmer 200 miliónov eur.

Kým však developer bude môcť stavať, ubehne ešte zrejme niekoľko rokov. Čaká ho rozsiahly povoľovací proces, pričom na začiatku je potrebné schválenie nového územného plánu.

„V Letňanoch bude možné postaviť 250- až 300-tisíc štvorcových metrov hrubých podlahových plôch. Stavať by sme chceli začať do piatich rokov. Dnes je to určite najrozsiahlejší projekt Penty v Prahe,“ uviedol Ivo Mravinac, hovorca Penty. 

Penta plánuje svoj najväčší zahraničný projekt, postaviť chce tisícky bytov

 

Pre porovnanie projekt polyfunkčného komplexu 

Masarykovo nádražie – CBD

 od architektonického štúdia Zaha Hadid, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou začne Penta stavať ešte tento rok, bude mať približne 100-tisíc štvorcových metrov hrubej podlažnej plochy.

S partnerom

Penta však do Letňan nemieri sama. Vedľa plánuje projekt aj ďalší veľký hráč. „O rozvojové územie v Letňanoch sa delíme s developerom Central Group, v spoločnej firme máme nadpolovičnú väčšinu. Spoločne pripravujeme urbanistický koncept, stavať však budeme samostatne a každý zvlášť,“ tvrdí I. Mravinac.

Penta plánuje svoj najväčší zahraničný projekt, postaviť chce tisícky bytov

 

Časť celkovej plochy je určená na rozsiahlu občiansku vybavenosť, no dominovať bude bývanie. I. Mravinac potvrdzuje, že vznikne „niekoľko tisíciek bytov“. Presnejšie číslo zatiaľ developer nedefinuje.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa