Aktualizované (17:10) o počet parkovacích miest v závere textu.

Developerská divízia skupiny Penta Investments plánuje rozostavať ďalší projekt. Po dlhšom očakávaní oficiálne predstavila rezidenčný projekt Nová terasa neďaleko centra Košíc. V prvej fáze sa počíta so 199 bytmi.

Obytné bloky blízko Triedy SNP a v tesnom susedstve nemocnice L. Pasteura majú mať dva až najviac deväť nadzemných podlaží. Majú byť vzájomne poprepájané a vytvárať vnútorné nádvoria určené pre oddych obyvateľov.

Nová Terasa má priniesť jedno- až štvorizbové byty s výmerami od 31 po 110 štvorcových metrov. Na prízemí vzniknú tri obchodné priestory, parkovanie zabezpečia podzemné garáže alebo vonkajšie parkoviská.

Oficiálna webstránka projektu ponúka síce byty, no konkrétne ceny sú len na vyžiadanie. „Ceny chceme komunikovať až v rámci kampane, ktorú plánujeme neskôr,“ pre TRENDreality.sk zdôvodňuje Lea Krčmáriková, PR špecialistka realitnej divízie Penty.

Penta chce Novú terasu tento rok

„Predpokladaný začiatok výstavby úvodnej etapy je naplánovaný na tretí kvartál 2011,“ píše developer. Projekt už podľa neho od vlaňajšej jesene má územné rozhodnutie, jeho dokončenie Penta predpokladá v roku 2013.

Penta chce Novú terasu tento rok

V susedstve Novej terase plánuje už roky výstavbu aj britský investičný fond Letterstone. Projekt pomenovaný Central Park mal priniesť tri až štyri stovky bytov, po stiahnutí aktivít developera zo Slovenska však už o ňom nepočuť. Podľa informácií TRENDreality.sk projekt v prezentovanej podobe ani stáť nebude.

Skupina Penta má v realitnom svete rozpracovaných viacero aktivít, pripravuje tretie rozšírenie petržalského kancelárskeho Digital Parku, pracuje aj na výstavbe zóny Bory v bratislavskom Lamači. Plány firmy v centre metropoly sa spájajú aj s menom Zaha Hadid.

Aktualizované (17:10): V rámci projektu Nová terasa sa podľa L. Krčmárikovej počíta s 93 parkovacími miestami v garážach a 121 státiami vonku.

Zobraziť Nová terasa na väčšej mape

Penta chce Novú terasu tento rok

Vizualizácie - Penta Investments