Hlavnému mestu pribudol ďalší dokončený rezidenčný projekt. Panoráma v Karlovej Vsi z dielne developerskej firmy Otyk Invest je hotová od prelomu rokov. Lokalita na druhej strane Mlynskej doliny v časti Staré Grunty sa tak rozrastá.

Na svahovitom teréne vznikli dva objekty so štyrmi nadzemnými podlažiami a jedným uskočeným s tým, že obe majú rozdielny počet podlaží pod zemou. V projekte je celkovo 67 jedno- až štvorizbových bytov, ide o viacero veľkostí od 34 po 150 štvorcových metrov bez konkrétneho zamerania na jeden typ bytov.

„Predaných je tridsať bytov,“ pre TRENDreality.sk približuje Jana Rajnohová zo spoločnosti. Cenovky voľných bytov siahajú od 1 800 po zhruba 2 100 eur/m2 s daňou za byt v štandardnom vyhotovení. Tento prepočet zahŕňa aj plochu balkónu a terasy, nakoľko každý byt má balkón, lodžiu alebo predzáhradku a v cene väčšiny bytov je aj pivnica. Trojizbový byt s výmerou 74 štvorcov obytnej plochy stojí vyše 170-tisíc eur.

Do Panorámy v Karlovke sa už sťahujú obyvatelia

Na predaj sú aj parkovacie státia – vonku je ich 29, z čoho už nie je voľné ani jedno. Miesta v podzemných garážach stoja v závislosti od polohy 9 600 až 12-tisíc eur a celkovo je ich k dispozícii 57. Projekt Panoráma začali stavať v lete 2011. „Dnes už máme právoplatnú kolaudáciu a do bytov sa sťahujú ich obyvatelia,“ hovorí J. Rajnohová.

Otyk Invest postavil v Karlovej Vsi aj polyfunkčný 17-podlažný vežiak Karolína, v Líščom údolí zasa dokončila a vypredala zástavbu rodinných domov. V tesnom susedstve sa rozbieha výstavba projektu Villinki od YIT Reding a neďaleko je aj dlhšie skolaudovaný komplex domov pod názvom Grunty od Realitnej spoločnosti Slovenskej sporiteľne.

Zobraziť Panoráma Karlovka na väčšej mape

Foto - Otyk Invest