Súbor bytoviek s názvom Panónsky háj by mal vyrásť vo východnej časti sídliska Nová Ves v Dunajskej Strede. Časť mesta by sa tak mala rozrásť o päť blokov s 200 bytovými jednotkami. Za návrhom komplexu stojí spoločnosť Europa Invest, s.r.o.

Projekt pôvodne rátal so štyrmi bytovými domami. V každom z nich sa malo nachádzať 45 bytov. Ich majiteľom malo slúžiť 209 parkovacích stojísk. Navrhovaná zmena okrem navýšenia domov a bytových jednotiek ráta aj s väčšou štruktúrou parkovania.

V zmene zámeru počíta spoločnosť s podzemnými parkoviskami. Celkovo pre 110 áut. Ďalších 118 stojísk chce postaviť pri bytovkách. „Bližšie informácie o stave projektu však vieme poskytnúť v horizonte jedného mesiaca,“ informuje Tibor Csomor, spoločník Europa Invest.

V prípade dispozície projekt ráta s jedno- až trojizbovými bytmi, ktorých súčasťou má byť terasa. K bytovkám, ktoré majú vyrásť na parcele s plochou 17 300 štvorcových metrov sa vybuduje nová komunikácia.

V Dunajskej Strede nedávno investovala česká finančná skupina Czech Property Investment Group. Spoločnosť tu kúpila jednu zo siedmich pobočiek Family Centier na Slovensku.

Ilustračné foto - Flickr