Slovenská dcéra luxemburskej developerskej spoločnosti Orco Property Group sa v marci chystá pustiť do výstavby rezidenčného projektu Parkville na Kolibe. Spoločnosť nedávno k projektu získala územné rozhodnutie a do konca januára očakáva vydanie stavebného povolenia.

„Obytný súbor bude ľahko prístupný z Podkolibskej cesty novovybudovanou komunikáciou,“ hovorí riaditeľka Orco Slovakia Lucia Švecová. Na pozemku s rozlohou 14 300 m2 postavia desať mestských víl, v ktorých bude 92 bytov najvyššieho štandardu. Počíta sa so 157 krytými a 24 vonkajšími parkovacími miestami. Riešenie celého areálu navrhol popredný londýnsky architekt z ateliéru Jestico & Whiles.

Orco vybuduje luxusné bývanie na Kolibe

Celkový objem investície do vybudovania areálu spoločnosť nezverejnila. Zatiaľ nie je známa ani banka, ktorá bude výstavbu financovať. Jej výber by mal byť známy koncom januára.

Luxusné byty s rozlohou od 60 do 190 m2 budú mať aj predzáhradku a terasu alebo balkón. Cena za meter štvorcový sa pohybuje od zhruba 93 tisíc korún vrátane DPH. K dispozícii by podľa návrhov komplexu malo byť vlastné fitness centrum a sauna. Areál Parkville bude ohradený a monitorovaný správcovskou spoločnosťou.

Orco Property Group má za sebou niekoľko špičkových projektov, napríklad pražský hotel s päťdesiatimi luxusnými apartmánmi, či mrakodrap Zlata vo Varšave. Spoločnosť pripravuje výstavbu rozsiahlych obytných zón s rozlohou niekoľko desiatok hektárov v pražských Beniciach a Bubnoch-Holešoviciach.

Vizualizácia – Orco Development