Green Atrium má vyrásť na Trnavskej ceste oproti obchodnému domu Kaufland na mieste, kde je dnes firemný areál. Z východnej strany má pripravovaný projekt susediť s komplexom Domino I, z južnej strany s garážami na Teslovej ulici, z juhozápadnej strany s rodinným domom a zo severozápadu s administratívnou budovou.

Investor plánuje v lokalite vybudovať trojicu blokov. Bloky A a B sú naprojektované ako deväťpodlažné polyfunkčné objekty, keď posledné podlažie bude ustúpené. Kým v prípade prvého bloku sa počíta na druhom a treťom podlaží s administratívnou funkciou, v druhom prípade majú byť na treťom podlaží bytové i nebytové priestory.

Zvyšné podlažia sú určené pre bytové jednotky. Blok s označením C má byť dvojpodlažný, keď bude prepájať vežiaky a ponúkať apartmánové ubytovanie. Súčasťou komplexu má byť dvojpodlažná garáž, ktorá ponúkne 225 parkovacích miest. Vjazd na pozemok má byť riešený z Trnavskej cesty.

Celkovo má projekt vytvoriť podlahovú plochu na úrovni 9 968,65 štvorcového metra. Najväčšiu časť z nej (6 641,9 m²) zaberú bytové jednotky, nasleduje funkcia administratívy (1 176,7 m²), apartmánového bývania (848,15 m²) a obchodu (623,8 m²). Zvyšok pripadne na domové vybavenie a komunikačné priestory. Počet bytov investor neuviedol.

Oproti Kauflandu na Trnavskej vyrastie dvojica vežiakov Green Atrium

Projekt Green Atrium Zdroj: EIA/JAGR

So stavebnými prácami by chceli začať budúci rok, kolaudovanie je naplánované na rok 2020. Celkové náklady vyčíslil investor na 16 miliónov eur.

Za projektom stojí spoločnosť JAGR, ktorej jedinou spoločníčkou je Mária Pšenková, rodená Steinhübelová. Ide o sestru Petra Steinhübela, ktorý bol v bratislavskom podsvetí známy pod prezývkou Žaluď. Sám pritom vo firme figuroval.