Stavať by sa malo v lokalite oproti Avionu, ktorá je známa skôr kancelárskymi komplexmi. Pozemok sa nachádza v slepej časti Galvaniho ulice, keď je zo severu ohraničený obchodmi, z  juhu obchodným domom Kika, zo západu železničnou traťou a z východu kancelárskou budovou.

Menšie byty

Rozloha pozemku je 14 903 štvorcových metrov a nový projekt by mal zabrať 4 465 štvorcových metrov a celkovo vytvoriť 18 295 štvorcových metrov podlahovej plochy. Investor naplánoval výstavbu jedného bytového domu, ktorý bude mať jedno podzemné a sedem nadzemných podlaží.

„V nadzemnej časti je objekt prevádzkovo rozdelený na väčšiu severnú bytovú časť a menšiu južnú nebytovú časť, ktorá obsahuje hlavne apartmány. Bytová časť je riešená ako chodbový systém a apartmánová časť ako pavlačový systém,“ píše sa v dokumentácii projektu.

Projekt by mal celkovo ponúknuť 189 bytov, až 182 z nich bude dvojizbových. Zvyšných sedem je trojizbových jednotiek. Okrem bytov má byť v projekte aj 90 apartmánov. Komplex má obsluhovať 333 parkovacích miest, keď 155 má byť vytvorených na povrchu a 178 v podzemnej garáži.

Známe mená

Komplex má byť dopravne napojený na Galvaniho ulicu. Investor plánuje prebudovanie koncového úseku tejto ulice. „V rámci stavby sa rieši pešie prepojenie na jestvujúci jednostranný chodník vybudovaný pozdĺž „slepého“ úseku Galvaniho ulice a navrhuje sa aj pešie prepojenie stavby na Ivanskú cestu,“ píše investor, ktorý dodáva, že aktuálne nemá technické riešenie tohto plánu.

Investorom projektu je spoločnosť Bones, ktorá je aj vlastníkom pozemkov. V orgánoch akciovky sedia podnikatelia Ivan Ostrihoň a Jozef Kožár. Prvý menovaný skúsenosti s realitným biznisom má, stojí za spoločnosťou Tatra Real, ktorá realizovala viacero projektov. Naposledy sa zviditeľnila projektom Office 142 na Vajnorskej.