Projekt s názvom Novanta vyrastá v lokalite Hrušov, neďaleko diaľnice a výjazdu k nákupnej zóne Pharos na ulici Na piesku. Investor ho predstavuje ako projekt určený mladým a aktívnym ľuďom, ktorí preferujú komorný bytový komplex medzi rodinnou zástavbou.

Bytový dom má štyri nadzemné podlažia, na každom z nich bude umiestnených šesť bytov. V ponuke dominujú dvojizbové byty, celkovo je ich na predaj 17. Na výber budú aj tri trojizbové a štyri štvorizbové byty.

Developer už začal aj s predajom. Priemerné uvádzacie ceny sa pohybujú v rozmedzí od 1 965 do 2 293 eur za štvorcový meter. Napríklad dvojizbový byt s rozlohou 42,26 štvorcového metra a balkónom s rozlohou 5,24 štvorcového metra stojí necelých 98-tisíc eur. V ponuke je aj štvorizbový byt, ktorého cenovka je bez jedného eura na úrovni 199-tisíc eur.

Investor pritom hovorí, že aktuálne ceny sú uvádzacie a po predaní určitého počtu bytov pôjdu mierne nahor. Každý byt má balkón, v prípade jednotiek na prízemí sú v cene zahrnuté aj predzáhradky. Projekt však neponúka pivničné kobky.

Bytový komplex ponúkne aj 31 parkovacích stojísk. Ich ceny nie sú určené. „Cenu každého stojiska riešime individuálne, podľa potrieb a možností zákazníka,“ vysvetľuje pre TREND Reality spolumajiteľ investora Peter Šlachta.

Na okraji Ružinova vyrastá bytový projekt Novanta

Bytový dom Novanta Zdroj: Novanta

P. Šlachta potvrdil, že so stavebnými prácami už v Ružinove začali. „Dokončenie objektu očakávame na konci mája 2018. Kolaudáciu a pridelenie súpisného čísla máme naplánované približne na ďalšie štyri mesiace,“ predpovedá P. Šlachta.

Investorom projektu je spoločnosť Novanta, ktorej spoločníkmi sú firmy Alox a Proxin. Kým prvá sa zaoberá výstavbou rodinných domov a projektovým manažmentom, druhá sa zaoberá poradenskými službami. Lokalita Hrušov je v posledných rokoch vyhľadávanou najmä menšími realitnými projektmi. Neďaleko Novanty vyrastá napríklad projekt Lilum, ktorý prinesie 46 bytových jednotiek.