Rodinné domy a menšie bytovky postupne vyrastajú v novej časti na okraji Stupavy. V lokalite napojenej na cestu smerujúcu do Vysokej pri Morave sa na jeseň rozbehla ďalšia výstavba.

Spoločnosť Avana Residence odštartovala na ulici Jána Ondruša projekt Byty pri potoku v septembri. Tri trojpodlažné bytové vily majú byť hotové v júni tohto roku.

Spolu prinesú 18 bytov, z toho dve tretiny trojizbových a zvyšok štvorizbákov. Menšie byty majú výmery od 62 do 86 štvorcových metrov a väčšie od 86 do 90 štvorcov. Ku všetkým je pivnica.

Domy sú zapustené vo svahu, vďaka čomu budú mať byty na prvom aj druhom podlaží pozemok, ostatné majú terasu. Parkovacie miesta sú pozdĺž trojice domov na povrchu. Predávať sa budú po dvetisíc eur.

Okraj Stupavy ponúkne ďalšie byty

Byty pri potoku (1) Zdroj: Architekti.sk

Ceny bytov sa pohybujú okolo 1 400 eur za štvorcový meter s daňou. Najmenší trojizbák stojí 94 900 eur a najdrahší štvorizbový byt je na predaj za 124 900 eur. Podľa oficiálnej stránky projektu je predaná alebo rezervovaná polovica bytov.

Avana Residence stavia v Stupave aj ďalší projekt – rovnomenný komplex s 52 bytmi na Bezručovej ulici. Spoločnosť patrí pod akciovku FDP Real Estate & Investments.

V rovnakej lokalite ako Byty pri potoku, na opačnom konci ulice Jána Ondruša, plánuje spoločnosť Merito dva päťpodlažné polyfunkčné domy so 77 bytmi a obchodnými prevádzkami.

View Byty pri potoku in a larger map