Viac ako polroka trvalo vyhodnotenie odvolaní voči developerskému zámeru, ktorý sa pripravuje v území medzi Košickou, Svätoplukovou a Páričkovou ulicou.

Na okresný úrad svoje podnety voči projektu Zwirn doručilo viacero obyvateľov z okolia, odvolania prišli postupne v troch vlnách a dovedna ich bolo desať.

Námietky susedky neprešli

Ako vyplýva zo zverejneného dokumentu okresného úradu, postupne svoje odvolanie deväť ľudí zobralo späť. Úrad sa tak zaoberal pripomienkami jednej susedky.

Tá mala viacero námietok vrátane toho, že stavebný úrad neskoro informoval obyvateľov o začiatku územného konania, netrval na posudzovaní projektu podľa EIA alebo to, že developer pôvodne hovoril o troch podzemných podlažiach v garáži a napokon sú v projekte štyri. Výhrada sa týkala aj letáčika, ktorý developer vhadzoval ľuďom do schránok.

„Nie je vôbec jasné, čo je Pradiareň, čo je vyhliadková veža, objekty označuje iba ako Zwirn 1, 2 atď. Spoločnosť YIT Slovakia rozdelila pôvodný zámer na toľko samostatne riešených stavieb, že obyčajný človek nemá šancu sa v množstve konaní vyznať,“ napísala susedka.

Odvolanie proti Zwirnu zamietli, prvá etapa projektu v Ružinove má zelenú

Nová vizualizácia projektu Zwirn v bývalej Cvernovke Zdroj: YIT Slovakia

YIT projekt 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa