História projektu, ktorý má vyrásť oproti komplexu Melrose na Betliarskej ulici v Petržalke, je stará už takmer desať rokov. V roku 2009 získal územné rozhodnutie projekt obchodného centra AFG Invest. Investor získal prvé povolenie na stavbu päťpodlažnej budovy, v ktorej mali sídliť obchody a kancelárie.

Zmena majiteľa

So stavebnými prácami nezačal. Dôvodom nebola len celková klíma na realitnom trhu, ale aj samotné problémy investora. Spoločnosť AGF Invest, ktorá stála za pôvodným projektom, požiadala v roku 2014 súdy o ochranu pred veriteľmi. Proces reštrukturalizácie sa firme podarilo úspešne absolvovať, pozemky však predala.

Začiatkom minulého roka sa majiteľom pozemkov stala spoločnosť Alox, ktorá miestnym úradom predložila zámer reštartovať projekt. „Pôvodne navrhované obchodné centrum sa zmení na nebytovú budovu účelu ubytovacieho zariadenia a časť nebytovej budovy bude slúžiť aj na bývanie,“ naznačil investor v zámere.

Hlavne apartmány

Nový majiteľ chce zachovať vonkajšie parametre a obrysy pôvodne navrhnutého projektu. V pláne má postaviť päťpodlažnú budovu, v ktorej má byť 32 obchodov, 11 bytov a jedna obchodná jednotka. „Časť budovy slúžiaca na bývanie je dispozične oddelená od ostatnej časti nebytovej budovy,“ píše sa v investičnom zámere.

Obchodný dom v Petržalke nebude, investor ho prekreslil na byty

Pozemky, na ktorých má vyrásť apartmánový dom Zdroj: Google Street View

Komplex nepočíta s podzemným parkovaním. Objekt by malo obsluhovať parkovisko nachádzajúce sa na teréne. Celkovo by malo mať kapacitu 60 miest. Kedy dôjde k realizácii projektu je nateraz otázne. Investor požiadal o vyjadrenie k investičnému zámeru ešte vlani. Podľa informácií developera prebiehajú povoľovacie konania.

Za projektom stojí spoločnosť Alox, ktorá je prítomná aj v projekte Novanta. Bytový dom na okraji Ružinova ponúka 24 bytových jednotiek a podľa internetových stránok projektu je na tri štvrtiny vypredaný.