V pondelok spúšťa developerská spoločnosť Pod vŕškami predaj 86 bytov v dvoch nových blokoch na ulici Ota Holúska. Bloky B a E vyrastú medzi skôr dokončeným blokom A a projektom Limea Residence.

Oba bloky majú podzemnú garáž a štyri nadzemné podlažia, z ktorých vrchné je ustúpené s terasami, na prízemí prislúchajú k bytom predzáhradky vyvýšené nad terénom. V bloku B vznikne 42 bytov a v bloku E 44 bytov.

V ponuke sú dvojizbové až štvorizbové byty s väčšími výmerami ako je v súčasnosti obvyklé. Dvojizbové byty majú priemernú plochu 55 štvorcových metrov a ceny sa začínajú od 103-tisíc eur. Trojizbové byty s priemernou výmerou 82 m2 stoja od 161-tisíc a štvorizbáky s priemernými 102 štvorcami sa predávajú od 220-tisíc eur.

Nový vlastník reštartuje veľkú zónu Pod vŕškami

Pod vŕškami - vizualizácia blokov B a E Zdroj: Pod vŕškami

Priemerná cena dosahuje 1 995 eur za štvorcový meter, k tomu si treba priplatiť za pivničnú kobku a parkovacie miesto. „Budovy sú naprojektované v najvyššej energetickej triede A1. Každý blok má spoločnú plynovú kotolňu so solárnymi panelmi na streche,“ približuje Ján Krajčovič, zástupca investorov na Slovensku.

Začiatok výstavby je plánovaný na júl tohto roku s dokončením o 15 mesiacov. Kolaudovať by sa teda malo na jeseň 2018. Výstavba sa v novej štvrti opäť rozbieha po vlaňajšej zmene akcionárov v spoločnosti Opera SL Group, ktorá sa premenovala na Pod vŕškami, a.s. Novým akcionárom je spoločnosť ASSI Casa Ltd. so sídlom v karibskom ostrovnom štáte Dominika. Sú za ňou izraelskí investori, ktorí nahradili pôvodných izraelských a menšinových slovenských akcionárov.

„Minulý rok boli dokončené v sektore pod futbalovým ihriskom inžinierske siete pre 42 pozemkov na rodinné domy, ktoré sa predali ešte pred kolaudáciou sietí,“ hovorí J. Krajčovič. V tomto roku sa realizujú inžinierske siete nad supermarketom Billa, kde vznikne 47 pozemkov určených na výstavbu rodinných domov. Predaj bol spustený v januári a aktuálne je podľa J. Krajčoviča predaných 80 percent pozemkov.

Nový vlastník reštartuje veľkú zónu Pod vŕškami

Pod vŕškami - vizualizácia blokov B a E Zdroj: Pod vŕškami

V tomto roku má developer v pláne realizovať aj prvú etapu verejného parku, ktorý je súčasťou projektu štvrte. V parku bude detské ihrisko, petangové ihrisko aj trávnaté ihrisko s bránkami.

V rozvíjajúcej sa štvrti Pod vŕškami doteraz okrem individuálne stavaných rodinných domov, futbalového ihriska a supermarketu vznikol bytový blok A so 66 bytmi vo štvorici domov (pozrite si hodnotenie v Rande s realitou) a projekt Limea Residence s trojicou štvorpodlažných bytových domov so 42 bytmi, skolaudovaný v marci 2016.