Nový projekt má vyrásť na Vlárskej ulici na pozemku, ktorý zo severnej strany susedí s projektom Nová Vlárska, z východnej strany s trojicou ubytovní, zo západnej strany s nevyužitým pozemkom a z juhu s Vlárskou ulicou.

Desiatka bytov

Podľa zámeru, ktorý investor predložil mestskej časti, má mať objekt dve podzemné a štyri nadzemné podlažia. „Prestrešený je plochými strechami, strecha nad prvým podzemným podlažím je riešená s dvoma presvetľovacími átriami a ako zazelenená s väzbou na okolitý terén,“ vysvetľuje investor.

Zastavaná plocha objektu je naplánovaná na niečo vyše 392 štvorcových metrov a celková podlahová plocha nadzemných podlaží na takmer 1 347 štvorcových metrov. Celková plocha zelene má byť niečo vyše 360 štvorcových metrov.

Celkovo má byť v objekte desať bytových jednotiek. Majú byť umiestnené na prvom až štvrtom nadzemnom podlaží. V prvom podzemnom podlaží počíta investor s vytvorením troch ambulancií. Ambulancie aj bytová časť majú mať osobitné vstupy. Komplex má obsluhovať garáž s kapacitou 26 miest. Ďalšie dve stojiská majú byť umiestnené na pozemku.

Vyhľadávaná lokalita

Za projektom stojí spoločnosť WM Development. Firma je personálne prepojená napríklad s developerom Weon Group, ktorý realizoval ružinovský projekt Retro. Okrem neho sa podieľala aj na realizácii projektov Octopus, Mestské vily na Jeséniovej ulici v Bratislave či obytného súboru Čierna Voda Triangel pri Chorvátskom Grobe.

Samotné Kramáre sú vyhľadávanou lokalitou. V susedstve pripravovaného projektu vyrastá spomínaný komplex Nová Vlárska. Ešte v roku 2014 rozbehla a úspešne dokončila projekt Vlárska aj spoločnosť Grunt. Neďaleko je vo výstavbe aj projekt Pod Krásnou hôrkou.