Centrum krajského mesta Nitra sa zmenilo výstavbou polyfunkčného komplexu Tabáň. Pribudlo v ňom 264 bytov a apartmánov a takmer 30 obchodných priestorov. „Projekt sa nám podarilo zrealizovať v súčasných náročných podmienkach bez výraznejších zdržaní,“ uviedol generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík. Developer informuje na webe projektu, že jeho príprava siaha do roku 2017, začal stavať v roku 2018 ahrubá stavba bola hotová v roku 2020. Kolaudačné rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť.

Dopredaj do leta

Novostavba v centre Nitry je vymedzená ulicami Štúrova, Piaristická a Palánok, aj novovzniknutou Hornotabánskou ulicou. K pondelku (19.4.) bola takmer vypredaná. „K odovzdávaniu bytov a apartmánov novým majiteľom pristúpime ihneď po tom, ako bude stavba zapísaná do katastra nehnuteľností,“ potvrdil developer.

Polyfunkčný projekt Tabáň v Nitre
Zdroj: Proxenta
Polyfunkčný projekt Tabáň v Nitre

Paralelne bude pokračovať dopredaj posledných voľných nehnuteľností. Developer predpokladá, že vzhľadom na súčasné podmienky na realitnom trhu budú nehnuteľnosti kompletne vypredané a odovzdané novým majiteľom najneskôr do leta tohto roka.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa