Vedľa obytného komplexu Slovany na bratislavskej Račianskej vyrastú dve budovy do výšky šiesteho a ôsmeho podlažia. Tretia ich obe vysoko prerastie.

Čísla vyplývajú zo štúdie, ktorú developer areálu Nové Slovany dodal v týchto dňoch na posúdenie štátnym orgánom. Spresňujú sa tak informácie o projekte rakúskej W-S International, o ktorom TRENDreality.sk 110047 target=blank>už informovali.

Nové Slovany budú mať 28 poschodí

Najnižšia budova bude stáť rovnobežne s Račianskou ulicou. Druhá bude rovnako súbežná s mestským bulvárom, avšak svoje miesto nájde na druhej strane pozemku, pri železničnej stanici Filiálka. Na streche by mal byť aj bazén. Napokon, v rohu Škultétyho a Filiálky vyrastie apartmánový dom s 29 podlažiami.

V zámere sa píše o celkovom počte 188 bytov. Mali by vzniknúť na ploche takmer 24-tisíc štvorcových metrov. Občianska vybavenosť na prízemí dvoch obytných budov by mala zabrať zhruba 5-tisíc m2. Vo vežiaku vznikne 96 apartmánov na vyše 14-tisíc štvorcoch.

Vo vnútri areálu by developer rád pripravil námestie s oddychovou funkciou. Pod celým pozemkom bude zároveň dvojpodlažná garáž, celková kapacita závisí od zvoleného variantu, pôjde buď o 433 alebo 510 parkovacích miest. Investor preferuje nižšie číslo.

Nové Slovany budú mať 28 poschodí

Podľa starších informácií sa malo s výstavbou začať koncom budúceho roka, dokumenty termín spresňujú na začiatok 2009. Areál Nové Slovany by mal potom stáť v lete 2011. Celkové náklady predpokladá firma vo výške tesne pod miliardovou hranicou.

Navrhovateľom projektu je podľa dokumentov firma šujan-stassel, s.r.o. Ide o architektov, ktorí pripravili aj riešenie Karloveského ramena z dielne skupiny J&T. S rakúskym developer W-S už spolupracovali v prípade trnavských nadštandardných bytoviek 100793 target=blank>Opoj.

Spoločnosť W-S International kvôli projektu vytvorila aj samostatnú firmu s názvom 1. Račianska, s.r.o. V súčasnosti je jediným spoločníkom. Až do konca minulého roka boli dvaja, pričom druhým bola firma Futuris Properties. Táto patrí do skupiny Lipa / Futuris, ktorá pripravuje výstavbu v susedstve pod názvom 80311 target=blank>Slovany a okrem nej aj 93309 target=blank>Lipový park pri Mlynských nivách.

Vizualizácia – šujan-stassel