Zhruba o dva roky by mohla v developermi husto dopĺňanej časti bratislavských Podunajských Biskupíc pribudnúť ďalšia vyše stovka bytov. Spoločnosť Slovbyt – M prišla s projektom Polyfunkčného komplexu Centrum.

Dve budovy plánuje postaviť na svojich pozemkoch s rozlohou takmer päťtisíc štvorcových metrov na križovatke Kazanskej a Uzbeckej ulice pri predajni Billa.

Výstavba by mala prebiehať na tri etapy zhruba dva roky. Začať sa má s desaťpodlažnou stavbou pozdĺž Uzbeckej ulice. V nej má byť 81 bytov.

Neskôr má byť spojená s nižšou, sedempodlažnou časťou s 30 bytmi, ktorá má vyrásť v druhej etape. Tretia fáza je samostatný trojpodlažný objekt s 22 nájomnými bytmi.

Celkovo tu má vzniknúť 133 bytov s výmerami od 40 do 80 štvorcových metrov. Prevažujúce menšie byty – jednoizbových má byť 51 a dvojizbových 66 – doplní 14 trojizbákov a dva štvorizbové byty.

Nové Centrum na okraji Bratislavy

Polyfunkčný komplex Centrum v Podunajských Biskupiciach Zdroj: Slovbyt - M

Na prvom podlaží dvojice spojených domov má byť vyše tritisíc štvorcov priestorov určených na prenájom pre obchody, gastro a služby.

V spoločnej dvojpodlažnej podzemnej garáži je naprojektovaných 196 miest, ďalších 23 bude pred domami pri Uzbeckej ulici. Vjazd na parkovisko a do garáže je riešený cez existujúcu zásobovaciu komunikáciu predajne Billa.

Developer projektu odhaduje celkové náklady na 15 miliónov eur. Spoločnosť Slovbyt – M sídli v Malackách, kde vlani dokončila päťpodlažnú bytovku na Pribinovej ulici.

V Podunajských Biskupiciach na oboch stranách Kazanskej ulice od Uzbeckej po ulicu Svornosti vyrástlo v posledných rokoch viacero bytových a polyfunkčných stavieb a ďalšie sú v pláne.

Len 200 metrov od Centra pripravuje spoločnosť Greefin Group bytovku Heaven House s 36 bytmi. O niečo ďalej na opačnej strane ulice koncom minulého roka ožil dlhšie odkladaný projekt Ecohouse od rovnomenného developera.

K posledne dokončeným patrí prvá časť tretej fázy projektu Malý Dunaj s 55 bytmi. Ďalších 28 sa dokončuje v menšej bytovke.

View Polyfunkčný komplex Centrum, Podunajské Biskupice in a larger map