Pred niekoľkými týždňami sa začala rekonštrukcia administratívnej budovy na Miletičovej ulici oproti nákupnému centru Central. Projekt nazvaný podľa adresy Miletičova 5 prinesie po dokončení v marci budúceho roku 155 bytov a apartmánov a komerčné priestory.

Zhruba polovicu tvoria dvojizbové byty s výmerami od 41 do 66 štvorcových metrov. Približne rovnaký počet je jednoizbových a trojizbových bytov a apartmánov. Najmenšie byty majú cez 24 štvorcov a trojizbáky od 72 do 84 m2. Všetky majú balkón.

Ceny sa pohybujú okolo 1 600 až 2 000 eur za štvorcový meter s daňou podľa podlažia a toho, či ide o byt alebo apartmán. Najpočetnejšie dvojizbové byty s výmerou okolo 48 m2 stoja od 94- do 106-tisíc eur.

Byty sa predávajú v štandarde so zariadením kúpeľne a WC, laminátovou podlahou, interiérovými dverami, prípravou na klimatizáciu, optickým káblom a videovrátnikom. Podľa webstránky projektu sú všetky jednoizbové byty predané alebo rezervované, celkovo je voľných 50 bytov.

Nové byty oproti Centralu

Miletičova 5 (1) Zdroj: Compass

Električkovú trať pred domom nepovažuje investor za problém. Podľa architekta Mateja Gréberta z ateliéru Compass bude stavba zateplená izolačným materiálom s hrúbkou 15 centimetrov, ktorý spolu s oknami s izolačným trojsklom zabezpečí dostatočnú zvukovú aj tepelnú ochranu.

Navyše Miletičova ulica má modernú električkovú trať, na ktorej je vymenené podložie, dodáva M. Grébert. Bývanie je na treťom až siedmom podlaží. Spodné dve podlažia budú slúžiť pre obchod, služby a kancelárie.

Investorom projektu je spoločnosť BD Company patriaca pod Compass Group, ktorá zastrešuje architektonické riešenie. Ateliér pracuje napríklad aj na projekte Slnečnice vo vznikajúcom petržalskom Južnom meste.

BD Company získala budovu aj s pozemkami vrátane parkoviska v súťaži, ktorú vyhlásili vlani v januári dvaja spoluvlastníci nehnuteľností Slovenská elektrizačná prenosová sústava a Slovenské elektrárne. Za bývalé sídlo SEPS s pozemkami s výmerou 7 806 m2 zaplatila minimálnu požadovanú sumu 5,36 milióna eur s daňou.

View Miletičova 5 in a larger map