Projekt, ktorý sa rozbehol ešte pred tohtoročným letom, vyrastá medzi Národným onkologickým ústavom a ulicou Vlárska. Dvojica bytových domov ponúkne dvoj- až štvorizbové byty. Ponuke dominujú hlavne dvojizbáky, keď ich je v projekte nájdete 46. Najmenšie jednotky  sú doplnené 30 trojizbovými a šiestimi štvorizbovými bytmi.

Kolaudácia o dva roky

Developer ukázal aj cenník. Priemerné ceny sa pohybujú od 2 060 do 2 635 eur za štvorcový meter. Napríklad trojizbový byt na druhom poschodí s rozlohou 77,6 štvorcového metra, terasou (9,8 m2) a pivnicou (2,1 m2) stojí 216 316 eur. Najdrahší štvorizbový byt stojí 472 200 eur.

Nová Vlárska na Kramároch ukázala ceny a spustila predaj

Nová Vlárska Zdroj: J&T Real Estate

V cene bytu nie je zahrnuté parkovacie stojisko. Cena jedného je stanovená na 8 400 eur. Naopak, súčasťou ceny je štandardné vybavenie a pivničná kobka. Domy sú vybavené solárnymi panelmi, ktoré zabezpečia výrobu teplej úžitkovej vody.

  • Pozrite si vizualizácie projektu Nová Vlárska

Súčasťou projektu má byť detské ihrisko aj zeleň priamo pri dome. Začiatok výstavby je plánovaný na koniec roka 2017, prví obyvatelia by sa mali sťahovať do svojich bytov v lete 2019.

Dvojica projektov

„Nová Vlárska sa nachádza na výbornom mieste neďaleko Železnej studničky, Kamzíka či Horského parku. Výhodou je aj dostupnosť zastávok mestskej hromadnej dopravy. Služby, školy, škôlky, nemocnica či lekáreň sú ďalšie plusy, ktoré uspokoja potreby všetkých vekových kategórií,“ uviedol pri spustení predaja výkonný riaditeľ  J&T Real Estate Pavel Pelikán.

Kramáre sú vyhľadávanou bratislavskou lokalitou. Nová Vlárska pritom nie je jediný ohlásený projekt v tejto oblasti. V marci sa začala výstavby komplexu Pod Krásnou hôrkou, ktorá prinesie 68 bytov. Jeho kolaudácia je naplánovaná na začiatok roku 2019.