Ambiciózny projekt prestavby niekdajšieho pivovaru Corgoň na Novú Nitru beží v malom, ale predsa. Developerská spoločnosť NR Invest, a.s., dokončila výstavbu prvej bytovky a podľa situácie na trhu sa pustí do ďalších.

Na šiestich poschodiach len tento mesiac skolaudovali prvých 21 bytov. Ich výmery sú od 41 po najčastejších 72 štvorcových metrov. Ceny sa pohybujú od 1 400 po viac než 1 500 eur/m2 vrátane DPH. Obyvatelia sa majú sťahovať ešte túto jeseň.

„V súčasnosti je predaná polovica prvej etapy,“ pre TRENDreality.sk približuje Jozef Radošovský, predseda predstavenstva NR Invest. Podľa neho je situácia na trhu ťažká a plná starších, výrazne lacnejších bytov.

Práve od toho, ako sa budú predávať prvé byty, závisí vývoj ďalších etáp. Zástupca spoločnosti predpokladá štart výstavby druhej fázy v podobe 42 bytov na jar budúceho roka.

Nová Nitra čaká na lepšie časy

Nová Nitra - aktuálny stav Zdroj: Nová Nitra

Obe fázy, dokončená aj pripravovaná, sú súčasťou prvej etapy. V rámci nej má vzniknúť celkovo 170 bytov, na ktoré už má developer stavebné povolenie. „Na ďalšie časti projektu hľadáme aj spoluinvestorov,“ hovorí J. Radošovský.

Celkovo sa počíta s projektom za 50 miliónov eur, v rámci ktorého má vzniknúť 500 bytov, štvorhviezdičkový hotel s 200 lôžkami, wellnes, kongresovými sálami i kultúrno-spoločenským centrom. Okrem toho sa chystajú kancelárske a obchodné priestory.

Areál pivovaru Corgoň získal aktuálny majiteľ od Heinekenu. Úvodné ambiciózne plány sú z roku 2007, odkedy sa takmer nemenili. Situácia na realitnom trhu však prispela k oneskoreniu výstavby a jej spomaleniu.