Na okraji Bratislavy majú v najbližších mesiacoch dokončiť projekt bytových a rodinných domov pomenovaných Jantár Jarovce. Obytnú zónu v rovnomennej mestskej časti buduje developerská spoločnosť REO Jantar, za ktorou okrem nórskeho fondu stojí Sitno Holding Ľudovíta Černáka.

Projekt s plánovaným dokončením začiatkom tohto roka sa o mesiac oneskorí. Dokončenie troch bytoviek a kolaudácia zasieťovaných parciel je naplánovaná na prelome apríla a mája 2011. V ponuke je celkovo 52 bytov a 49 stavebných pozemkov určených pre individuálnu výstavbu.

„Aktuálne je predaných 31 bytov a 18 parciel,“ pre TRENDreality.sk približuje Filip Žoldák z predávajúcej realitnej agentúry Lexxus. Ceny sa pohybujú na úrovni okolo 1 900 až vyše 2 100 eur/m2 vrátane DPH a parkovacieho státia, štvorcový meter pozemku stojí v priemere 235 eur, čo je oproti predošlým hodnotám mierne, takmer 10-percentné zdraženie.

„Na pozemku si môže klient postaviť dom podľa svojich predstáv, vybrať si z katalógu alebo zveriť celú výstavbu developerovi,“ hovorí F. Žoldák. Najväčší záujem je o individuálnu výstavbu, nevýhodou je, že obytná zóna tak nezíska jednotný architektonický ráz.

Nórsky Jantár dokončí Ľ. Černák na jar

V pláne je aj pokračovanie výstavby v okolí, všetko však závisí od dopytu po existujúcich bytoch a pozemkoch. Developer v minulosti prezentoval plán výstavby v susedstve pod názvom Adria, kde malo vyrásť ďalších 100 rodinných domov a 100 bytov, ako aj väčšia polyfunkčná zóna.

Developerom je nórsky investičný fond Realkapital European Opportunity Partners AS, ktorý na Slovensku zastupuje práve Sitno Holding. V susedstve Jantáru sa plánovala aj výstavba obytnej zóny v réžii španielskej firmy Cenpex, s.r.o., termín i realizácia samotná je však otázna.

Zobraziť Jantár na väčšej mape

Foto – REO Jantar