Projekt skupiny bývalého ministra hospodárstva Ľudovíta Černáka predstavili verejnosti pred rokom. V rovnakom čase spustili predaj prvej fázy projektu, ktorá v lokalite bratislavského Nového Mesta priniesla 111 bytov v rozmeroch od 32 po viac než 130 štvorcových metrov.

Podľa projektovej manažérky Sitno Holding Real Estate Dominky Galambošovej je dnes z prvej fázy predaných 107 bytov, v ponuke už zostávajú len posledné štyri. V druhom vežiaku je k dispozícii posledných 12 bytov.

Investor pritom rozbehol stavebné práce aj na treťom obytnom bloku. „Výstavba bola zahájená v druhej polovici októbra,“ hovorí D. Galambošová. Podľa jej slov je z troch bytoviek najviac odlišná prvá budova, druhá a tretia sú s drobnými rozdielmi takmer identické.

Sitno Holding rozbehol aj predaj v tretej bytovke. Dnes je predaných 55 zo 120 bytov. Ceny nepredaných bytov sa pohybujú od 1 766 po 2 078 eur za štvorcový meter. Kým tretiu fázu projektu developer začal stavať, prvá je už pred kolaudáciou. Prvých vlastníkov bytov by mala privítať túto zimu. Kolaudácia druhej fázy je naplánovaná na jar 2018.

Developerská skupina pred rokom ohlásila aj druhý polyfunkčný projekt, keď predložila štúdiu na prebudovanie zanedbaného športového areálu bývalej Telovýchovnej jednoty Spoje v bratislavských Podunajských Biskupiciach.

Komplex s pracovným názvom Sport City Project mal okrem športovísk a občianskej vybavenosti ponúknuť aj 440 bytových jednotiek. Projekt, ktorý narazil na nevôľu miestnych obyvateľov, však stále vybavuje potrebné povolenia. „V súčasnosti stále pracujeme na zmene územného plánu,“ vysvetľuje D. Galambošová.