Investor vlani najprv úradom posunul prvú fázu projektu s 242 bytmi a apartmánmi, ktorú nazval Obytná zóna Hviezdoslavova. Aktuálne predkladá aj projekt nazvaný Pod Borinou. Pri pohľade na projektovú dokumentáciu vidno, že ide o ucelený súbor.

Jeho podobu hľadal developer pred vyše dvoma rokmi v architektonickej súťaži, kde pôvodne predpokladal s výstavbou približne 500 bytov. Súťaž vyhral síce ateliér Totalstudio, v aktuálnych plánoch sa ale pracuje s návrhom bratislavského ateliéru Rules architekti, ktorý obsadil v súťaži druhé miesto.

Ďalších 168 jednotiek

Celý projekt zahŕňa 11 bytových domov na celkovej ploche vyše 21-tisíc štvorcových metrov. Vyrásť majú na nevyužívaných pozemkoch so stavbami v zlom stave, nefunkčnými spevnenými plochami a náletovými drevinami.

Pozemok určený pre výstavbu vymedzuje zo severozápadu mestská trieda Hviezdoslavova a Železničiarska ulica, z juhovýchodnej strany je cintorín, rodinné domy a prírodný masív Borina.

V komplexe nazvanom Obytná zóna Hviezdoslavova navrhol investor vlani sedem nízkopodlažných bytových domov, v ktorých umiestnil spomínaných 242 bytov a apartmánov. V októbri nitriansky okresný úrad rozhodol, že projekt sa nebude posudzovať z hľadiska vplyvov na životné prostredie.

Aktuálne sa do procesu EIA dostáva aj druhá časť projektu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa