prvej etape bol počet jednoizbákov a dvojizbákov rovnaký. Developer na základe skúseností s predajom upravil plán bytoviek v druhej etape tak, že v každej bude dvadsať dvojizbových bytov a dva trojizbové mezonety na najvyšších poschodiach.

Dvojizbové byty majú výmery 46 a 47 štvorcových metrov a okrem najnižšieho podlažia aj šesťmetrové balkóny. Ku každému bytu je pivnica a parkovacie miesto. Ceny holobytov sa pohybujú od 45-tisíc do 62-tisíc eur s daňou alebo zhruba 970 až 1 240 eur za štvorec.

Mezonety majú rozlohu 74 štvorcových metrov, balkón a terasu so 78 m2. Na predaj sú za 107 500 až 110-tisíc eur, teda za necelú tisícku na štvorcový meter.

Kupujúci si môžu priplatiť za vybavenie bytu podlahami, zárubňami, dvermi, kúpeľňou a kuchyňou. Na výber majú dve úpravy.

Projekt pomenovaný podľa odlišného farebného stvárnenia každej bytovky cieli Proxenta Private Equity ako štartovacie bývanie pre mladých ľudí. Celková investícia do Dúhového bývania dosiahne 4,85 milióna eur. Druhá fáza má byť dokončená do deviatich mesiacov.

Nitrianske Dúhové bývanie spúšťa druhú etapu

Dúhové bývanie v Nitre - prvá a druhá etapa Zdroj: Proxenta