V Nitre má pribudnúť viac ako 200 nájomných bytov.  Aktuálne firma Dynamik Real 2 predložila projekt novej mestskej štvrte na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Rezidenčný areál má vybudovať pre mesto Nitra.
 
Nové nájomné bývanie vznikne na Čermáni na pozemku mesta, ktorý má vyše 19 500 štvorcových metrov a nachádza sa na jednosmernej ulici. Projekt má byť spolufinancovaný zo Štátneho fondu rozvoja bývania a dotácie ministerstva dopravy.

Takmer 18 miliónov

V lokalite je naplánovaných osem bytových domov. Urbanistické riešenie využíva disponibilnú plochu areálu na umiestnenie samostatne stojacich objektov.

Vo vstupnej časti  sa podľa dokumentácie navrhuje usporiadaním troch domov navodiť vzdušný priestorový dojem. Ostatné budovy sú umiestnené tak, aby vytvorili uličnú zástavbu.

Výstavba rezidencie Tabáň pokračuje a do konca tohto roka plánujú tento komplex v centre Nitry kolaudovať.
Neprehliadnite

Bezpečný prístav pre developerov môže zmeniť pandémia

Bytové domy sú tvorené jednoizbovými, dvojizbovými a trojizbovými jednotkami. Počíta sa s vybudovaním celkovo 220 bytov s prevahou dvojizbových s priemernou veľkosťou 50 štvorcových metrov. Posledné piate podlažie je ustúpené a nachádzajú sa tam dva najväčšie byty.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa