Zdroj: opavska
Keď sa povie teplo rodinného krbu, predstaví si väčšina z nás skutočný krb. Je to príjemné nechať sa vyhrievať a pozerať na hru farieb žltej, červenej a oranžovej. Dokonca aj vtedy, ak žijete v byte, nemusí to byť nesplniteľné prianie. Na trhu sa totiž rozmáha nový segment – biokrby. Nielen že interiér domu a bytu zútulnia a zatraktívnia, ale zároveň i zahrejú.Zakomponovaný do niky
Nedávno som mala možnosť komponovať biokrb do obývačky v jednom byte v Senci. V obývačke stál len radiátor a stĺp. Išlo o holobyt. Biokrb sme teda umiestnili do vystavanej niky tak, že nevytŕča, ale rozhodne miestnosť zútulňuje.
Vystavanou krbovou nikou sme prekryli stĺp a neskôr príde ešte kryt radiátora – predsa len myšlienka developera umiestniť na hlavnú stenu v byte práve radiátor, nie je tá najšťastnejšia.
Otvorené ohnisko
Ja osobne mám veľmi rada krby s otvoreným ohniskom. Uvedomujem si, že väčšina tepla sa stratí cestou hore do komína, ale nesporne ide o veľmi romantický prvok v dome.
Zvuk a vôňa praskajúceho dreva dá interiéru nezameniteľnú atmosféru. Pri otvorenom ohnisku je, samozrejme, dôležitá bezpečnosť.
Podľa štýlu krbu treba zvoliť aj krbové dvierka. Keďže v tejto konkrétnej obývačke sme zvolili drevené parkety, okolie krbu bolo potrebné chrániť pred prípadným žeravým uhlíkom. Siahli sme po lámanej mozaike. Ide o nenákladné a nápadité riešenie, ktoré sa v prípade tohto interiéru farebne prepojilo s kuchynskou časťou.
Autorka pracuje v spoločnosti Jasna Design.