Projekt Sky One predstavila na prelome rokov 2015/2016 realitná spoločnosť Atomia Invest. Od štátu kúpila budovu daňového úradu na Garbiarskej ulici v Košiciach. Štrnásťpodlažná budova sa mala premeniť na 54 bytov, ku ktorým malo prislúchať 80 parkovacích miest. 

Na projekte sa už začalo pracovať. „K dnešnému dňu máme ukončené búracie práce na pôvodnej budove a po vydaní stavebného povolenia pristúpime k realizácii výstavby bytového domu,“ hovorí pre TREND Reality konateľ spoločnosti Atomia Štefan Petručík. Podľa jeho slov by do konca januára mali byť hotové realizačné projekty.

Vo februári plánuje developer osloviť viaceré stavebné firmy k súťaži na dodávateľa stavby. „Už teraz evidujeme šesť firiem, ktoré majú záujem o výstavbu,“ prezrádza Š. Petručík. So stavebnými prácami by mali začať v druhom kvartáli tohto roka.

Predaj bytov sa ešte nezačal. „Vzhľadom k tomu, že ešte nemáme stavebné povolenie, vykonávame len predbežné rezervácie na nové byty. V súčasnej dobe máme už viac ako polovicu bytov zarezervovanú a klienti zložili aj rezervačné zálohy,“ hovorí konateľ spoločnosti.

Ceny bytov začínali na sume 1 320 eur za meter štvorcový v prípade jednotiek umiestnených na nižších poschodiach.  V ponuke sú jedno až trojizbové byty, štvorizbové byty umiestnil developer na posledných dvoch poschodiach.

Oproti pôvodným návrhom investor menil niektoré dispozície. „Projekt bol upravovaný zlúčením dvoch menších bytov do jedného štvorizbového. Túto úpravu sme vykonali v troch prípadoch na žiadosť našich klientov. Máme ešte jedného klienta, ktorý pravdepodobne bude taktiež zlučovať byty,“ konštatuje  Š. Petručík.

Spoločnosť vlastní v Košiciach realitnú kanceláriu Atomia Reality a v lokalite chce hľadať aj ďalšie možnosti na rast. „V Košiciach máme záujem naďalej pôsobiť v developerskej činnosti. Momentálne skúmame ďalšie lokality vhodné na výstavbu bytov. Bližšie informácie však nechcem špecifikovať do doby, kým to nebudeme mať definitívne uzatvorené,“ uzatvára Š. Petručík.