Najvyššia rezidenčná budova v Bratislave pod názvom Klingerka v mestskej časti Ružinov od developera J&T Real Estate (JTRE) má po takmer troch rokoch výstavby právoplatné kolaudačné rozhodnutie. Stojí na mieste bývalej továrne na výrobu juty. O pár týždňov začne odovzdávanie 380 dvoj- až štvorizbových bytov novým majiteľom.

Popri posledných administratívnych úkonoch potrebných na odovzdanie bytov na Prístavnej ulici dokončia aj drobné práce v interiéri a exteriéri.

Premena bývalej priemyselnej lokality na nový plnohodnotný mestský priestor sa však nekončí. JTRE pripravuje pokračovanie Klingerky.

Jej výkonný riaditeľ Pavel Pelikán uviedol, že projekt vytvorí prirodzený prechod medzi vznikajúcim moderným centrom mesta a pokojnou štvrťou historickej Klingerovej kolónie s dostatkom zelene, potrebnými službami a priestorom pre voľnočasové aktivity. „Je veľmi dôležité, že prináša potrebný mix funkcií pre správne sociálne fungovanie centra mesta,“ konštatoval.

Vyrobili prototypy

Výstavba 116 metrov vysokej budovy sa začala v marci 2019 vŕtaním pilót, následne armovaním a betonážou dva metre hrubej základovej dosky. Vzhľadom na technické požiadavky a konštrukčné nároky je budova v mnohých ohľadoch jedinečná.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa