Nové nájomné bytovky, ktoré v Tekovskej Breznici v okrese Žarnovica postavili v uplynulých desiatich rokoch, zastabilizovali počty miestnych obyvateľov. Naposledy tam dokončili bytovku so 16 bytmi vo februári 2020, záujem a túto formu bývania však na obecnom úrade evidujú neustále.

,,Od roku 2011 sme v obci postavili tri bytovky a v nich už 43 nájomných bytov, záujemcov však neubúda. Momentálne je ich viac ako 40,“ povedal TASR starosta Jozef Dolinaj. Pri prideľovaní bytov uprednostňujú obyvateľov obce, záujemcovia sú však z celého okresu.

Komunálna bytová politika sa v obci odrazila aj na demografii, keď sa počty obyvateľov držali až do roku 2021 nad číslom 1 200. „Iba uplynulý rok sme zaznamenali pokles pod toto číslo, čo bolo však spôsobené takmer 30 úmrtiami aj v dôsledku ochorenia covid-19,“ pripomenul starosta.

Hoci spomína množstvo problémov, ktoré mali s výstavbou bytoviek a ich napájaním na energie, nevylučuje, že pôjdu do ďalšej výstavby. Aktuálne v Tekovskej Breznici pomáha zvyšovaniu počtu obyvateľov aj individuálna bytová výstavba.  

Ďalšie dôležité správy

Nájomné bývanie Terchovská ulica v Bratislave
Neprehliadnite

Pri Terchovskej v Bratislave vyrastú nové nájomné byty, projekt už posudzuje EIA