Široké architektonické obce a väčší i menší odborníci radi hodnotia novostavby. Zväčša ide o už postavené a dokončené projekty, z ktorých tie výnimočnejšie sa v súťažiach „točia“ aj niekoľko rokov. Koľko cien vyhrala bratislavská Eurovea, zrejme už nevie ani samotný developer. Logicky, veď treba hodnotiť niečo, čo stojí a formuje tvár miesta.

Portál TRENDreality.sk na to išiel inak. V predvianočnom hlasovaní nás zaujímal názor čitateľov, teda laikov i odborníkov, na obrázky. Nominované projekty sú niečím netradičné a šlo o také, ktoré verejnosť spoznala počas končiaceho sa roka.

V minulosti často platilo, že papier znesie všetko a hotové novostavby napokon dopadli inak, než si majitelia bytov predstavovali. Verejnosť však vníma aj vizualizácie a na základe nich si formuje názor na projekt a často aj kupuje byty. Napriek vysokej čítanosti samotného hlasovania sa doň zapojil len zlomok čitateľov, no necelá päťstovka názorov aj tak už o niečom vypovedá.

Výnimkou neboli odpovede typu: žiadny sa mi nepáči. No veľká časť hlasujúcich sa na víťazovi zhodla. A ak by sme hľadali najvtipnejšiu odpoveď, vyhrala by asi táto: „ani jeden, všetky sú príšerné a život v nich bude peklom“. Je na developeroch, aby autora odpovede presvedčili, že sa mýlil.

Prečítajte si aj, kto vlani vyhral boj o najškaredšiu novostavbu.


1. miesto (143 hlasov): Petržalka City, Bratislava

Najkrajšou novostavbou 2011 sa stáva...

2. miesto (65 hlasov): Arboria, Trnava

Najkrajšou novostavbou 2011 sa stáva...

3. a 4. miesto (52 hlasov): Nový HájTarjanne, Bratislava

Najkrajšou novostavbou 2011 sa stáva...

Najkrajšou novostavbou 2011 sa stáva...

5. miesto (50 hlasov): Cvernovka, Bratislava

6. miesto (35 hlasov): Nová Terasa, Košice

7. miesto (21 hlasov): Nová Mýtna, Bratislava

menej než 20 hlasov získali (podľa poradia): Fedinova, Jégého Alej, Skybox, Strážnická, Madaras