V päťpodlažnej budove bude na prízemí šesť prenajímateľných obchodných priestorov s celkovou plochou takmer 350 štvorcových metrov. Na štyroch poschodiach, z ktorých vrchné je pod sedlovou strechou, bude 12 dvojizbových a 16 trojizbových bytov.

Výmery sa pohybujú od 46 do 50 štvorcových metrov pri dvojizbákoch a od 62 do 72 m2 pri troch izbách. Pri cene okolo 1 500 eur/m2 s daňou v štandarde vychádzajú dvojizbáky na okolo 80-tisíc eur. Trojizbáky stoja od necelých 98-tisíc do vyše 110-tisíc eur.

Každý byt má balkón alebo lodžiu a ku každému patrí aj pivničná kobka. Podľa webstránky projektu je tretina predaná alebo rezervovaná. Vonkajšie parkovisko so 47 státiami je prístupné z Komenského aj Vajanského ulice. Dokončenie stavby je plánované v auguste budúceho roka.

Developerom Karpatie je spoločnosť Retep Slovakia. Na konte má dokončené bytové projekty Rezidencia Arcos v Lamači a Bytový komplex Agátky v Stupave. Okrem toho predáva pozemky pre individuálnu výstavbu rodinných domov v Dunajskej Lužnej, Nitre či Dubovej. Pripravuje tiež projekt domu so 68 bytmi na bratislavských Kramároch.