V bratislavskom Ružinove, blízko trhoviska Miletičova, dokončujú ďalší projekt štartovacieho bývania. Metrostav plánuje kolaudovať už tento mesiac, voľných bytov je minimum.

Osemdesiat jednotiek v projekte Štart sa vypredalo rýchlo najmä vďaka tomu, že stavili na osvedčený bratislavský recept – minimálne výmery a snaha o čo najviac izieb. Dvojizbové byty tak majú 31 alebo 40 štvorcových metrov.

Ich ceny pri spustení predaja boli na úrovni od necelých 60-tisíc eur vrátane DPH, neskôr zdraželi o niekoľko percent. Napríklad konkrétny väčší byt na piatom poschodí stál 94-tisíc, dnes je v ponuke za 98-tisíc.

"Aktuálne je voľných osem bytov," pre TRENDreality.sk približuje Vladimír Paulička, vedúci strediska Reality v Metrostave. Okrem štandardu bola v cene aj kuchynská linka so spotrebičmi, pivničná kobka a parkovacie miesto na rok.

Metrostav dokončuje štartovacie byty pri Miletičke

Byty Štart od Metrostavu Zdroj: Philip Darázs

Parkovanie zabezpečuje neďaleký garážový dom spolu s menším parkoviskom pred budovou, prízemie jedenásťpodlažného objektu je vyhradené pre menšie obchodné prevádzky. "Tieto sú zatiaľ voľné, ich oficiálny predaj sme spustili len nedávno," hovorí V. Paulička.

Pôvodným developerom bol Doprastav Development, developerská odnož známej stavebnej firmy. Začiatkom tohto roku ho však získal Metrostav, ktorý sa čoraz viac angažuje vo vlastných projektoch.

Koncom leta firma dokončila dva obytné vežiaky pomenované Nejedlého na rovnomennej ulici na konci bratislavskej Dúbravky. Tu postavila 166 bytov v cenách tesne pod dvetisíc eur za štvorec vrátane garážového státia.

Štartovacie byty sú a pravdepodobne ešte nejaký čas budú v hlavnom meste z hľadiska predaja istotou. Klienti hľadia na konečnú cenu a počet izieb, prepočet na štvorcový meter ani ďalšie parametre projektu ich až tak nezaujímajú.

Blízko projektu Metrostavu na Košickej sa chystá aj ďalšia prestavba na štartovacie byty, zatiaľ v réžii Profinexu.