Mendelsohn vyrastá na Kazanskej ulici, ktorej zástavbu v posledných rokoch dopĺňa viacero projektov. Jedenásťpodlažná stavba prinesie 60 bytov, od jednoizbových po štvorizbové s výmerami od 44 do 92 štvorcových metrov. Na ustúpenom vrchnom poschodí sú dva veľkorozmerné byty s plochou necelých 150 a vyše 160 m2.

Priemerná cena bytov je podľa developera 2 050 eur za štvorcový meter s daňou. Najlacnejší byt tak vychádza na 89 500 eur, štvorizbové byty stoja do 185-tisíc, dva vrchné byty takmer 350-tisíc eur. V cene všetkých bytov je aj parkovacie miesto v podzemnej garáži, kde je na troch podlažiach spolu 78 státí.

Mendelsohn po reštarte výstavby spustil predaj bytov

Mendelsohn - vizualizácia Zdroj: Bencont Development

Na prízemí domu na rohu Kazanskej a Krajinskej ulice sú obchodné priestory s celkovou plochou 543 štvorcových metrov. Ich počet je zatiaľ voliteľný podľa záujmu. Dokončenie stavby je plánované na prvý polrok 2018.

Výstavba bytového domu Mendelsohn sa začala v máji 2008 pod taktovkou spoločnosti Darvos, ktorá patrila pod holandský Emprin Holding. Predaj sa začal následne v septembri s cenami od 55-tisíc do 62-tisíc korún za štvorcový meter (1 825 až 2 060 eur).

Práce zastali v septembri nasledujúceho roku dokončením podzemnej časti a základovej dosky. Investor vysvetľoval zastavenie výstavby nepriaznivou ekonomickou situáciou. Bencont kúpil nehnuteľnosť minulý rok v júni a v auguste obnovil výstavbu.

„O túto investičnú príležitosť sme sa zaujímali dlhšie. Neďaleko totiž dokončujeme iný náš bytový dom Valerian, ktorého predaj sa vyvíja veľmi sľubne. Mendelsohn je solídne pripravený projekt so zaujímavou polohou a architektúrou,“ konštatuje konateľ developerskej spoločnosti Martin Šimurda.

Projekt odkazuje na tvorbu významného architekta prvej polovice dvadsiateho storočia, predstaviteľa nemeckého expresionizmu Ericha Mendelsohna (1887 - 1953). Autorom architektonického riešenia je ateliér a3a.

Mendelsohn po reštarte výstavby spustil predaj bytov

Mendelsohn - vizualizácia Zdroj: Bencont Development

Aj v prípade dvojice domov Valerián so 64 bytmi Bencont odkúpil dlhšie pozastavený predkrízový projekt. Vedľa neho bol minulý rok dokončený aj Eco House (prečítajte si hodnotenie v Rande s realitou).

Súčasťou výraznej stavebnej aktivity okolo Kazanskej ulice z posledných rokov je aktuálne projekt Oppidum. V príprave je aj Heaven House od spoločnosti Greefin Group.