Členitá stavba s výškou od dvoch do siedmich nadzemných podlaží ustupujúcich od štvrtého podlažia vyrastá od minulej jesene na rohu ulíc 29. augusta a Špitálskej oproti Medickej záhrade. V ponuke bytov tvoria polovicu trojizbové. Zastúpené sú aj dvojizbáky, štvorizbáky a jeden päťizbový mezonet.

Výmery bytov sa pohybujú od 52 do 142 štvorcových metrov. Okrem niektorých jednotiek na prvom poschodí majú ešte lodžie alebo terasy. V cene každého bytu je pivničná kobka. Na predaj sú v podobe holobytov.

Ceny sa podľa webstránky projektu pohybujú od vyše 2 500 do takmer 2 900 eur za štvorcový meter. Najväčší mezonet s rozsiahlymi terasami vychádza cez tri tisícky na štvorec. Najlacnejší byt vyjde na 144-tisíc eur a najdrahší na vyše pol milióna.

V garáži na prízemí a podzemnom podlaží prístupnom autovýťahom je 27 státí. Predávajú sa po 20-tisíc eur. V garáži je aj niekoľko miest za polovičnú cenu. Prístupné sú totiž cez iné parkovacie miesto, s ktorým sa predávajú. Na prízemí sú ešte dva obchodné priestory na predaj.

Medický park je pred dokončením, spúšťa predaj

Medický park Zdroj: Medický park

Zvláštnosťou projektu je použitie filigránových železobetónových  panelov na všetkých konštrukciách okrem vnútrobytových priečok, ktoré sú murované. K štandardu budovy patria hliníkové okná, pohľadový betón na stropoch a stenách spoločných priestorov, podlahové kúrenie kombinované s teplovzdušnými jednotkami a centrálny zdroj tepla a chladu.

Dlho plánovaný projekt, ktorý získal stavebné povolenie ešte v roku 2008, sa začal realizovať po tom, čo rakúsky developer Wien-Sűd Holding vlani predal investorskú spoločnosť 1. Staromestská do rúk domácich podnikateľov blízkych Borisovi Kollárovi.