V martinskej mestskej časti Priekopa už stojí hrubá stavba novej polyfunkčnej budovy s 59 bytmi. Podľa informácií od developera, spoločnosti H&D real, je stavba na 70 percent hotová. Aktuálne sa robia nátery a omietky, o dva mesiace príde na rad fasáda.

Projekt má byť hotový do konca roka. Novostavba je na rohu ulíc Alojza Medňanského a Chotárnej, v blízkosti centra Vrútok.

V šesťpodlažnej stavbe bude na prízemí na predaj šesť priestorov pre obchody a služby s plochou spolu vyše 173 štvorcových metrov. Zvyšok prízemia bude slúžiť na parkovanie. Z 83 parkovacích miest bude necelá polovica krytých, umiestnených pod stavbou a zvyšné na pozemku pred domom.

V ponuke bytov dominujú dvojizbové, ktorých je 40. Ďalších 17 bytov má tri izby a dva sú štvorizbové na ustúpenom šiestom podlaží. Každý byt má balkón alebo terasu a parkovacie miesto v cene.

Martinský Stephanus bude hotový do konca roka

Najlacnejší dvojizbový byt s plochou 40 štvorcových metrov a takmer šesťmetrovou loggiou stojí takmer 46-tisíc eur. Najväčšie dvojizbové byty v cene vyše 73-tisíc eur majú takmer 64 m2.

Trojizbové byty majú plochy od 72 do 79,6 štvorcového metra a ceny od 90- do takmer 100-tisíc eur, s terasou cez 129-tisíc eur. Dva štvorizbové byty okolo 120 m2 s veľkými terasami stoja 242- a 268-tisíc. Predaných je zhruba desať percent bytov, podľa developera ľudia dnes čakajú na hotový produkt.

Projekt polyfunkčného bytového domu Stephanus sa mal začať stavať už v roku 2009. Pôvodný projekt s ôsmimi podlažiami však developer znížil o dve podlažia a ubudlo tak desať bytov.

Vizualizácie a foto – H&D real