V októbri tohto roka začne prestavba obecného úradu v obci Mariánka. Okrem vynoveného úradu by budova mala poňať menšie byty, ordináciu so všeobecným lekárom a lekáreň. Za menším projektom stojí spoločnosť Mariankainvest, s.r.o., ešte nezapísaná v obchodnom registri.

Rekonštrukcia obecného úradu s čiastočnou asanáciou nesie názov Polyfunkčný objekt v Marianke. Rezidenčná časť bude pozostávať z deviatich bytov. Pôjde o jedno- a dvojizbové jednotky s plochami od 49 do 79 štvorcových metrov.

Napriek cenovkám, ktoré sú na úrovni 1 560 eur ich investor poníma ako štartovacie bývanie. „Izby budú v štandarde. V cene je aj parkovacie miesto, ktorých bude celkovo deväť,“ dopĺňa Milan Polakovič zo spoločnosti.

Kompletná rekonštrukcia by mala trvať 6 mesiacov. Celková plocha objektu sa navýši zo 480 na 1 200 štvorcov. V 3-podlažnej budove pribudne ešte ateliér, verejná knižnica a zrekonštruovaná sobášna miestnosť.

V Marianke bude obecný úrad s bytmi

Mariankainvest je personálne prepojená na spoločnosť Most Invest, a.s. Tá plánuje v Moste pri Bratislave postaviť komplex s názvom Pri Malom Dunaji. Jeho súčasťou bude 6 bytoviek so 116 bytmi a senior dom so 166 lôžkami.

Okrem toho plánuje na päťhektárovej ploche v obci predávať pozemky na individuálnu výstavbu 52 rodinných domov s inžinierskymi sieťami. Ceny za štvorec by mali byť na úrovni 95 eur vrátane DPH.

Ilustračné foto - Wikipedia