V hlavnom meste známy obytný komplex uvádza byty do predaja. Na štvrtkovej tlačovej konferencii predstavitelia stavebno-developerskej spoločnosti Zipp oficiálne uviedli projekt Manhattan, ktorý bol predtým v predaji ako Obydick.

Firma odštartovala novú komunikáciu, ktorej hlavným mottom je Americké bývanie. Pod týmto názvom funguje aj oficiálna webstránka Manhattanu, ako aj fan page na Facebooku. Projekt prirovnáva k rovnomennej newyorskej štvrti.

„Dnes štartujeme predaj Manhattanu,“ hovorí Ľudovít Marsovszky z realitnej kancelárie Remax Stars, ktorá zastrešuje ponuku. Ceny sa podľa oficiálneho cenníka pohybujú na úrovni necelých 1 500 až vyše 2-tisíc eur/m2 vrátane DPH. Priemerný štvorec sa ponúka za vyše 1 700 eur.

Manhattan začal predaj. Opäť

Jednoizbové byty v projekte s výmerou 42 m2 tak stoja niečo vyše 80-tisíc eur. Väčšie dvojizbové s čistou plochou bytu okolo 70 štvorcov investor ponúka od 120-tisíc eur, cena potom stúpa spolu s podlažím. Tieto cenníky sú podľa predajcu akciové a platia len do konca tohto roka. Garážové státie zatiaľ ponúka za cenu od 3 500 eur.

Cieľovou skupinou sú podľa investora „mladí ľudia, ktorí si budujú kariéru a majú v obľube netradičné možnosti bývania“. Takýchto sa zatiaľ veľa prilákať nepodarilo, nakoľko projekt je pod pôvodným názvom Obydick v predaji už vyše dva roky. Niekdajšie ceny dosahovali 61- až 75-tisíc Sk/m2. Dnes sú podľa oficiálneho cenníka predané dva byty.

Projekt charakteristický svojou výškou a červenou fasádou predstavoval aj architekt Martin Kusý z ateliéru BKPŠ. Podľa neho sa snažili vsadiť budovu tak, aby zapadla do prostredia a aby ho reflektovala. Poukazuje najmä na okolité výškové objekty, ako sú neďaleké paneláky, či známa Kukurica. „Jednoduchosťou architektúry i fasády je náš projekt zapamätateľný,“ hovorí.

Manhattan rozostavala spoločnosť Zipp z rakúskeho koncernu Strabag v apríli 2007 a dokončila ho v máji 2010. Ponúka 161 bytov a 198 parkovacích miest v troch podzemných podlažiach. Po staršej novostavbe Glória je druhou najvyššou bytovkou v Bratislave, má 26 podlaží a 87 metrov.

Túto jeseň získal projekt aj cenu stavebných inžinierov za najlepšie projektové riešenie v súťaži Stavba roka 2010.

Manhattan začal predaj. Opäť

Foto - Zipp