Do vábenia potenciálnych majiteľov nových bytov sa v Bratislave pustil ďalší projekt. Po Perle Ružinova, ktorá zlacnila v polovici marca do konca apríla štvorizbové byty o 15 percent, ohlásil zľavy aj bytový dom Manhattan na Račianskej ulici.

Lacnejšie sa dajú do konca apríla kúpiť všetky štvorizbové byty s výnimkou trojice mezonetových na najvyšších poschodiach a tiež všetky jednoizbové. Z dvoj- a trojizbových šiel developer, spoločnosť Zipp, s cenovkami nižšie len pri spolu desiatke bytov.

Zľava podľa prepočtov TRENDreality.sk dosahuje päť resp. vyše osem percent. Napríklad štvorizbový byt na treťom poschodí s výmerou 120 štvorcových metrov a 4,4-metrovou loggiou stojí po novom v štandarde necelých 190,4-tisíc eura vrátane DPH. Štvorec tak vychádza na vyše 1550 eur. Oproti pôvodnej cene môže záujemca ušetriť necelých 16-tisíc eur.

Manhattan opäť skúša zľavy

Zľavovú taktiku použila firma aj na jeseň roku 2010. Vtedy projekt premenovala z pôvodného Obydicku na atraktívnejší Manhattan, zamerala sa namiesto vyššej strednej triedy na mladých ľudí a zároveň znížila cenu z pôvodných cenníkov prevyšujúcich dve tisícky eur za štvorec na najnižších 1 500 eur.

Po masívnej kampani hlásila za dva mesiace predaných 65 z celkovo 160 bytov. Aktuálne sú vypredané zhruba dve tretiny ponúkaných jednotiek. Najviac, vyše dve desiatky sú voľné so štyrmi izbami. Nového majiteľa si hľadá aj 17 jednoizbových bytov.

Okrem zliav developer ponúka aj zmenu dispozícií hotových bytov. Napríklad na piatom podlaží by mohol prerobiť pôvodne jednoizbový byt so 42 m2 na dvojizbový s viac ako 65 m2. Ukrojil by z postaveného a stále nepredaného štvorizbového so 120 m2, ktorý by zmenšil na tri izby a výmeru 95 štvorcov.

Zmena si však vyžaduje stavebné povolenie, plus práce, takže nový majiteľ by sa mohol podľa informácií TRENDreality.sk sťahovať až koncom roka. K takémuto kroku by developer pristúpil len v prípade záujmu kupujúcich.

Manhattan sme hodnotili aj v Rande s realitou. Prečítajte si, ako obstál.

Foto – Zipp