Developerské spoločnosti sa na základe oživenia realitného trhu v posledných mesiacoch rozhodujú pokračovať vo svojich projektoch. Ďalšie etapy avizujú viacerí, spoločnosť Penzión, stavebné družstvo v týchto dňoch začína výstavbu odkladaného projektu Malý Dunaj III v bratislavských Podunajských Biskupiciach.

Ide o projekt na rohu Popradskej a Kazanskej ulici neďaleko rušnej cesty smerom na Dunajskú Lužnú. Aj preto sa počíta najmä s menšími bytmi s výmerou od približne 40 po necelých 92 štvorcových metrov. Ceny sa podľa oficiálnej webstránky pohybujú medzi 1 600 až 1 700 eur/m2 vrátane DPH, väčšie byty majú v cene aj parkovacie miesto.

Na predaj je 84 bytov v dvoch sedemposchodových obytných blokoch. „Predaj sme opäť spustili pred pár týždňami, zatiaľ máme záujemcov na približne 7 percent bytov,“ pre TRENDreality.sk približuje Marek Kaľavský z Penziónu. Termín dokončenia je podľa neho stanovený na začiatok roka 2012.

Malý Dunaj III ako pokračovanie bytoviek pozdĺž Kazanskej ulice predstavil developer už v závere roka 2008. Vtedy však architektonický návrh i objemy komplexu vyzerali trochu odlišne, s príchodom krízy svoje predstavy zreálnil.

Malý Dunaj III začali kopať

Pri predpokladanom štarte výstavby vo februári 2009 sa byt s obytnou plochou 60 m2 ponúkal za 4,9 milióna Sk, o rok neskôr po prekreslení a zefektívnení za 105-tisíc eur, rovnako ako dnes. Dôvodom meškania výstavby bolo podľa M. Kaľavského prehodnocovanie financovania zo strany banky – Slovenskej sporiteľne. „Preto sme byty vlani z predaja stiahli,“ dôvodí.

V ponuke sú aj štyri nebytové priestory pripravené pre menšie obchody a služby. Ich výmera je od 46 po vyše 200 m2 a cena spolu s DPH a troma parkovacími státiami ku každému priestoru dosahuje 96- až 390-tisíc eur.

Blízko Malého Dunaja II vzniklo v uplynulých rokoch viacero novostavieb, priamo oproti Malému Dunaju sa začal stavať aj holandský Mendelsohn. Tento projekt je však od leta 2009 pozastavený.

Zobraziť Malý Dunaj III na väčšej mape

Malý Dunaj III začali kopať

Vizualizácia - Penzión, stavebné družstvo