Projekt neďaleko Peknej cesty spolu prinesie viac ako 300 bytov a 150 apartmánov. Ceny v nových etapách sa pohybujú okolo 2 000 až 2 500 eur za štvorcový meter v štandarde. Dvojizbové byty sa začínajú pri 113-tisíc, trojizbáky od zhruba 160-tisíc eur.

Výstavba sa začala v lete minulého roku a dokončená má byť v roku 2018. „Momentálne máme štyri rozostavané budovy, z ktorých prvú skolaudujeme už v októbri,“ informuje Peter Kavecký, obchodný riaditeľ Lucron Development. Podľa neho sa developer snaží urýchliť etapizáciu s ohľadom na pohodlie obyvateľov prvých domov.

Malé Krasňany spustili ďalšie dve etapy

Malé Krasňany - nová vizualizácia Zdroj: Lucron Development

Lucron začal v apríli výstavbu svetelnej križovatky na Račianskej ulici pri administratívnej budove Reding Tower. Križovatka bude spájať hlavnú cestu s príjazdovou cestou k bytovkám a potenciálne aj s vinohradmi.

Súčasťou vyvolanej investície za 1,2 milióna eur je vybudovanie rozšírenia ulice v danom úseku o odbočovací pruh, svetelného riadenia, rekonštrukcia električkového priecestia, kanalizácie a ostatných napojení. Vznikne aj napojenie na cyklotrasu Jurava.

Malé Krasňany spustili ďalšie dve etapy

Plánovaná križovatka na Račianskej Zdroj: Lucron Development

„Momentálne sme dokončili dizajnovú protihlukovú stenu, ktorá oddeľuje vozovňu Krasňany od obytnej zóny. V areáli rezidenčných bytov pribudne malý domový retail v podobe predajne potravín, ďalej škôlka, kaviareň, multifunkčné športovisko a detské ihrisko,“ opisuje P. Kavecký.

Lucron plánuje na jeseň spustiť aj výstavbu prvých vyše dvesto bytov nového projektu Urban Residence tiež pri Račianskej ulici, avšak bližšie pri Račianskom mýte v časti Nové Mesto. Rozbehol aj výstavbu štvrtej etapy rozsiahleho projektu Arboria v Trnave.