Výstavba Malých Krasňan sa začala v lete 2015. Komplex s rozlohou 4,5 hektára pozostáva zo šiestich bytových domov s celkovo 503 bytmi a apartmánmi, 583 garážovými parkovacími miestami a ďalšími 88 stojiskami na povrchu.

V ponuke sú jednoizbové až päťizbové byty. Ceny voľných jednotiek sa pohybujú okolo 2 100 až 2 600 eur za štvorcový meter v štandarde. Garážové stojisko vyjde na 9 500 eur.

Rozostavané sú aktuálne ďalšie tri objekty označené ako domy 3,4 a 5, ktoré by mali byť dokončené tento rok. Z celkovo 274 bytov je predaných takmer 80 percent. Už na jar je plánovaný aj začiatok výstavby dvojice domov číslo 2 situovaných najbližšie pri Račianskej ulici.

Malé Krasňany kolaudujú prvú bytovku

Malé Krasňany - dokončená križovatka pri Reding Tower Zdroj: TREND Reality

Dokončená je ulica s chodníkom, cyklocestou a protihlukovou stenou, ktorá projekt oddeľuje od vozovne dopravného podniku. Hotová je aj nová svetelná križovatka na Račianskej ulici. Mestská časť Rača už schválila pomenovanie ulice Malokrasňanská, potvrdiť ho ešte musí magistrát.

V areáli Malých Krasňan majú vzniknúť detské ihrisko a multifunkčné športovisko. Súčasťou komplexu má byť aj domový retail s predajňou potravín či kaviarňou a tiež škôlka. Celý projekt má byť hotový v lete budúceho roku.

Lucron stavia pri Račianskej ulici aj neďaleko Račianskeho mýta. Projekt Urban Residence prinesie v prvých troch etapách 357 bytov a apartmánov, neskôr pribudnú ďalšie vo výškovej dominante projektu.

Malé Krasňany kolaudujú prvú bytovku

Malé Krasňany - etapy výstavby Zdroj: Lucron Development