Projekt bol prvýkrát predstavený pred vyše tromi rokmi. Pôvodný zámer predpokladal, že sa začne s prestavbou bývalej tlačiarne na Kominárskej ulici. Napokon sa realizuje v opačnom poradí.

Prestavba sedempodlažného bytového domu podľa návrhu renomovaného architektonického štúdia GutGut sa už začala. Projekt nazvaný BD Račianska je v predaji. Ponúka 26 jedno- až trojizbových bytov s výmerami od 27 do 80 štvorcových metrov s balkónmi, terasami alebo predzáhradkami a pivnicami. Ceny sa pohybujú okolo 2 100 až 2 500 eur za štvorcový meter.

Lofty pri Račianskom mýte majú novú podobu

Lofty Kominárska - nová vizualizácia Zdroj: Lofty Kominárska

Lofty pri Račianskom mýte majú novú podobu

BD Račianska - vizualizácia Zdroj: Lofty Kominárska

Rekonštrukcia zahŕňa nadstavbu plného podlažia namiesto povaly, zateplenie, výmenu všetkých rozvodov vody, kanalizácie, vzduchotechniky, elektriny a výťahu. Menia sa aj rozmery a výplne stavebných otvorov, zo strany Račianskej ulice sú osadené francúzske balkóny s kompozitným profilom a protihlukovými sklami, z vnútrobloku balkóny.

„Vo všetkých bytoch je podlahové vykurovanie a predpríprava na osadenie fancoilov s centrálnym rozvodom chladu,“ dodáva Eva Balteszová, ktorá má na starosti marketing projektu. Dokončenie rekonštrukcie a odovzdanie bytov je plánované koncom tohto roku.

Lofty pri Račianskom mýte majú novú podobu

BD Račianska - vizualizácia Zdroj: Lofty Kominárska

Investorská spoločnosť Lofty Kominárska pokračuje aj v príprave prestavby tlačiarne. „Mení sa pôvodné architektonické riešenie vizuálu, vnútorného usporiadania, dispozícií a funkcií jednotlivých priestorov aj v rámci občianskej vybavenosti. Súčasne prebieha vypratávanie budovy,“ opisuje E. Balteszová. Termíny realizácie zatiaľ investor nezverejňuje.

Lofty pri Račianskom mýte majú novú podobu

Lofty Kominárska - aktuálny stav objektu tlačiarne Zdroj: Lofty Kominárska

Pôvodný projekt počítal so 70 obytnými priestormi v deväťpodlažnej časti bývalej tlačiarne, z nich vyše dvadsať má byť loftov, zvyšok majú tvoriť klasické byty a mezonety. Vo dvore je plánovaná pre oba objekty spoločná podzemná garáž pre 120 áut.