Plánovaná obytná zóna je rozdelená na tri časti. Umiestnené sú na pozemkoch s rozlohou vyše 23-tisíc štvorcových metrov medzi Hodonínskou ulicou, Lamačským potokom a bývalým Obchodným domom Lamač na hranici mestskej časti so Záhorskou Bystricou. Pred štyrmi rokmi v susedstve vyrástla novostavba Arcos s 90 bytmi.

V časti označenej ako Zóna 1 sú navrhnuté tri bytové domy so štyrmi, šiestimi a siedmimi podlažiami. Spolu v nich má byť 54 dvoj- a trojizbových bytov a osem apartmánov. Je tu aj plocha vhodná pre nižší objekt občianskej vybavenosti.

Doprava má viesť po okraji tejto časti, parkovanie má byť riešené len na teréne. Medzi domami sa počíta s parkom a detským ihriskom aj cyklotrasou.

Najväčšia časť Zóna 2 umiestnená najďalej od Hodonínskej ulice počíta so 16 rodinnými domami a štyrmi trojpodlažnými domami s 32 bytmi. Doplniť ich má ešte päťpodlažná budova s apartmánmi. Dopravne ju má obslúžiť nová slepá ulica.

Tretiu časť pri Hodonínskej ulici a križovatke s ulicou Na barine tvorí objekt benzínovej pumpy s obchodným priestorom. Celý zámer predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie má tri varianty podľa počtu parkovacích miest – od 196 do 253.

V Lamači má vyrásť ďalšia obytná zóna

Staré záhrady Lamač - nová obytná zóna Zdroj: Urbicom

Developer uvádza ako predpokladaný termín výstavby august budúceho roka až november 2016. Celkové náklady odhaduje na 16 miliónov eur.

Spoločnosť Urbicom patriaca do podnikateľského portfólia rodiny Rehákovcov naposledy o sebe nechala počuť s projektom Monte Verde. Ide o premenovaný a zmenšený bytový dom so 63 jednotkami na parkovisku pri ružinovskom jazere Kuchajda. Pôvodný zámer 24-podlažného vežiaka narazil ešte pred krízou na odpor obyvateľov.

Skupina firiem spojená s Rehákovcami postavila napríklad obytný súbor Slnečný dvor v bratislavskej Trnávke, zrekonštruovala niekoľko domov v centre hlavného mesta a chystala aj projekt Vydrica v podhradí vedľa rozbiehajúceho sa Zuckermandlu.

V Lamači má vyrásť ďalšia obytná zóna

Staré záhrady Lamač - mapa Zdroj: Urbicom